V pondělí 26. 6. se naše základní škola nevylidnila ani odpoledne ani přes noc. Deváťáci si vzali do parády prvňáky a přidala se ještě 3.A. Velcí měli nachystaná tři stanoviště, kde dělali doprovod malým.

Na prvním – přestávkovém dvoře – bylo spoustu úkolů. Deváťáci si vzali každý svého malého spolužáka a plnili je – kreslili domeček jedním tahem, zkoušeli hmatové pexeso.

Na druhém bylo více pohybu během míčových her. Největší zábava byla u obyčejné vybíjené.

Na třetím se pak opékali špekáčky. Velcí rozdělali oheň a asistovali malým, aby se nepopálili.

Po vydařeném a akčním odpoledni malé děti odešli. Velcí nachystali pro třetí ročník stezku odvahy a musím říct, že byla místy opravdu odvaha potřeba. Všichni, kdo chtěli, mohli projít. Večer pak následoval film a šlo se spát ve škole.

Ráno, v úterý 27. 6., vyzvali deváté ročníky na sportovní klání vyučující. Ve florbale jsme my, vyučující, mladým nohám nestačili, ale při volejbale rozhodla zkušenost starších. O zábavu nebyla nouze. Myslím, že odpočinek v úterý odpoledne se hodil všem.