Školní rok 2023-2024

VZPoura úrazům

Projekt VZPoura úrazům je zaměřen na prevenci úrazů a nehod u dětí a mladistvých. Formou besed informuje žáky o tom, jak úrazům a jejich následkům účinně předcházet. Projekt je realizován ve spolupráci s hendikepovanými pracovníky VZP ČR, kteří se prostřednictvím...

5.B – ČESKÝ ROZHLAS

Návštěva Českého rozhlasu Vysočina - obrovský zážitek pro nás všechny. Možná se můžeme za pár let těšit na nové redaktory, moderátory nebo třeba zprávaře. Jak rozhlas funguje, co nejraději posloucháme my nebo naši spoluobčané, v kolik musí vstávat do práce zprávař...

5.B – LEONARDO DA VINCI

V tomto týdnu jsme zjišťovali zajímavosti ze života tohoto výjimečného vynálezce. Dnes jsme zkusili rozluštit několik jeho hádanek, prozkoumali z blízka některá jeho díla a vyrazili na film Vynálezce, který má dnes premiéru. Na náměstí pak od kolemjdoucích...

5.B – VYNÁLEZY

Člověk a vynálezy - NAŠE NOVÉ LEDNOVÉ TÉMA. Jaký je rozdíl mezi objevem, vynálezem a výrobkem? Každý z žáků měl za úkol představit kamarádům vybraný vynález, takže jsme se v průběhu dopoledne dozvěděli o historii dalekohledu, mikrofonu, elektřiny, ale třeba také...

2.A – Muzeum – Les

Ve středu jsme navštívili Muzeum Jihlava a oživili si vědomosti o lese. Hodinový program byl plný nového a zajímavého. Ve škole jsme pak vědomosti procvičili formou pracovních listů a procházkou zpět přes lesopark jsme si "osahali" různé druhy stromů a zkusili si...

Klub robotiky

V klubu robotiky pracujeme se stavebnicemi LEGO Education, které praktickým učením vzbuzují zájem o vědu, techniku, inženýrství a matematiku. Pomocí chytrých kostiček stavíme stavby a díky aplikaci se nám naše stavby daří oživit. Práce se stavebnicí nás moc baví a...