V pondělí 20. 6. jsme vyrazili na školní výlet. Žáci si sami odhlasovali, že chtějí jet na Vranov. Vlakem jsme dojeli do Šumné a odtud jsme šli na Vranovskou pláž. Kousek od ní jsme byli ubytovaní. Odpoledne nám zbyl čas i na koupání. Počasí přálo a i když ve zbytku republiky řádily bouřky, nám se vyhnuly.

V úterý 21. 6. jsme namířili směr Vranov nad Dyjí. Prošli jsme po hrázi přehrady, vysvětlili fyzikální principy fungování a pak si dali rozchod. Po obědě jsme Kozí stezkou došli až na zámek. Příjemná slečna nás provedla celou expozicí a ochotně zodpovídala naše zvídavé dotazy. Nejzajímavější byl Sál předků – obrovská chladná místnost se sochami v nadživotní velikosti. Po cestě zpět jsme hráli bojovku – Kdo dojde k chatě a nezabloudí. Zvládli to všichni. A energie zbyla i na koupání v přehradě.

Ve středu 22. 6. jsme si vyšlápli kopec do Šumné a tam už nás vlak nabral směr Jihlava.

Výlet nám dal společné zážitky a společný čas. Jsem ráda, že se většina žáků zúčastnila a s paní asistentkou Míšou Pospíšilovou se budeme těšit na další společné chvíle s našimi budoucími deváťáky.