5.A – 17/18

24. dubna 2018 se uskutečnil jarní sběr papíru na naší škole. Celkem se nasbíralo téměř 3 400 kg.

Pořadí tříd (tentokrát podle počtu zúčastněných žáků z jednotlivých tříd):

1. místo 5. A      17 žáků                  (505,8 kg)
  2. místo 2. B       8 žáků                   (266 kg)
  3. místo 4. A        4 žáci                   (322,1 kg)

Pořadí jednotlivců:

1. místo      2. A         580 kg          Landsman Filip
  2. místo      3. C         302 kg          Šlechtická Sofie
  3. místo      5. B         300 kg          Peichl Filip
  4. místo      1. B          175 kg         Volavka Vojtěch
  5. místo      1. B          152 kg         Maruščák David

Celkem se zúčastnilo 56 žáků. Všechny zúčastněné čeká sladká odměna!

Příští sběrová akce bude na podzim 2018! Děkujeme všem, kdo s organizací sběru pomáhali!

Třídy 5. A a 5. B v rámci výukové exkurze do Prahy navštívily Pražský hrad s Chrámem sv. Víta, Vojtěcha a Václava a zhlédly výukový program o souhvězdích a planetách naší sluneční soustavy v Planetáriu.

Během našeho setkání s paní policistkou jsme si povídali o závislostech, především o škodlivosti kouření. O kouření jsme si již povídali několikrát, ale názorná ukázka s kouřící panenkou, která před námi „vykouřila“ cigaretu, nám vyrazila dech (a nebylo to jen kvůli smradu, který se nesl naší třídou…). To, co po vykouření cigarety zůstane v našich plicích, si neuměl nikdo z nás představit.

Výsledky soutěže:

I. kategorie (2. a 3. ročník)

1. místo: Jolana Bauerová (3.C)
  2. místo: Beáta Kobyláková (3.A)
  3. místo: Matouš Vácha (2.B)

II. kategorie (4. a 5. ročník):

1. místo: Sára Procházková (4.C)
  2. místo: Julie Chvastková (5.A)
  3. místo: David Krejčí (4.A)

Děkujeme všem dětem a jejich rodičům za zapojení se do podzimního sběru papíru. Podařilo se nám nasbírat téměř 2500 kg!

Celkem se zúčastnilo 48 dětí. Na všechny čeká sladká odměna!

Pořadí tříd:

1. místo     5. B            541 kg        výukový program v ZOO
  2. místo     4. A        440,7 kg       výukový program v galerii
  3. místo     5. A        349,5 kg        sportovní den a exkurze SŠPTA                                                               Jihlava – prac. Polenská 2

Pořadí jednotlivců:

1. místo       3. A           208 kg       Svoboda Vít
  2. místo       4. A        206,4 kg      Charvát Jakub
  3. místo       5. B           200 kg       Landsman David

Děkujeme a těšíme se na další kolo v dubnu 2018.

Věříme, že se zapojí více dětí. Společnými silami nasbíráme ještě více papíru, protože odměny určitě stojí za to!

Zvláštní poděkování patří paní Wackové za organizaci celého sběru a domlouvání „dobrovolníků“. Všem děkujeme a těšíme se na příště. 🙂

Milí rodiče, prarodiče, sourozenci a kamarádi!

Zveme Vás na ročníkový den naší třídy, který se uskuteční v pondělí 11. 12. 2017 v 17 hod v našem školním divadle. Můžete se těšit na pohádkový příběh Mrazík.

Těšíme se na setkání s Vámi!

Navštívený program k výstavě Gustava Kruma – Ilustrátorem tady a teď nás seznámil s dílem a životem jihlavského rodáka. Gustav Krum byl malíř a ilustrátor, který je znám především svými ilustracemi k dobrodružným příběhům a komiksům. V rámci našeho tvoření jsme si uvědomili, jak je výtvarné umění úzce propojeno s literaturou. Každý z nás si mohl vyzkoušet práci ilustrátora. A musíme uznat, že ačkoliv je to činnost zajímavá, tak ale velice  náročná. Dopoledne v galerii se nám líbilo a těšíme se na další návštěvu.

Halloween už je dávno za námi, ale díky našim básničkám si ho můžeme připomínat. Příprava na Halloween se nesla v duchu tvoření – skládali jsme básničky a z papíru tvořili koš plný sladkostí se zajímavostmi o tomto anglosaském svátku. Všechny dárky jsme poté vezli na naše první letošní setkání s uživateli Domova důchodců Ždírec.