Škola, do které stojí za to chodit

9.A – 16/17

Během blokového vyučování jsme se věnovali chování za mimořádných situací. V prvních dvou hodinách nám lektoři dali spoustu zajímavých tipů, jak se během krizových událostí zachovat a co naopak určitě nedělat. V druhé části programu jsme pracovali s třídními učiteli. Doufejme, že získané poznatky nebudeme nuceni brzy uplatnit v praxi… ale pokud ano, aspoň už víme, co dělat.

Dnes se uskutečnilo závěrečné setkání Žákovské rady. Jednotliví zástupci 5. – 9. tříd se pravidelně starají o vzájemnou spolupráci a informovanost mezi vedením školy a žáky. Za jejich zodpovědný přístup jim vedení školy poděkovalo předáním triček se znakem školy.

Letos se naše škola již potřetí účastnila projektu Příběhy našich sousedů. Žákyně z deváté třídy Sabina Procházková, Pavla Kotrbová a Monika Majzlíková zpracovávaly životní osudy pana Petra Kubíčka. Tomuto talentovanému hokejovému brankáři zastavila profesionální kariéru emigrace bratra do Švýcarska a následný zásah komunistického režimu. Dívky natočily pamětníkovo vyprávění, poté připravily rozhlasovou reportáž a vyzkoušely si nahrávání v rádiu. Na závěr projektu vystoupily s prezentací v gotickém sálu radnice města Jihlava. Dívkám se projekt povedl, odvedly kus práce, při které navíc poznaly zajímavého člověka a naučily se něco o naší minulosti.

Herci z naší školy si v rámci dramatické výchovy připravili trochu netradiční a hodně bláznivou pohádku s názvem Rádcové a tři dračí hlavy. Za své herecké výkony se rozhodně stydět nemusí.

Záznam obou divadelních představení je možné stáhnout z následujících odkazů (soubory jsou chráněny heslem):

https://ulozto.cz/!R8Op5ZQSswYH/divadlo-1-xvid-avi

https://ulozto.cz/!6dRKODcecUsH/divadlo-2-xvid-avi

IMG_0051
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz
baner-bily