Vážení rodiče,

rádi bychom Vás informovali, že naše škola vydává svým žákům mezinárodní žákovský průkaz ISIC Školák. Tento průkaz je především identifikačním dokladem, který potvrzuje totožnost žáka a jeho příslušnost k naší škole; kromě toho funguje jako mezinárodně uznávaný doklad o školní docházce, akceptovaný ve 130 zemích světa (včetně všech členských zemí EU), a také jako karta využitelná pro zhruba 2.000 různých slev a výhod v ČR.

Co přináší ISIC Školák vydaný přes naši školu?

• Funguje jako čipová karta do jídelny, ke vstupu do školy.
  • Je oficiálním průkazem žáka naší školy.
  • Pro mnohé instituce a veřejné dopravce slouží jako ideální doklad o věku držitele, např. pro získání zlevněného jízdného.
  • Školní průkaz ISIC není potřeba si pořizovat každý rok znovu. Jeho platnost je až pět let od vydání; platnost je také omezena dobou docházky na základní školu.
  • Školní ISIC Školák je levnější! Průkaz stojí jen 350 Kč na celou dobu platnosti (průkaz pořízený mimo školu stojí 500 Kč ročně). V případě ztráty či zničení vystavujeme duplikát za 100 Kč.
  • V ceně průkazu je jeho digitální verze, viz ALIVE APP (Google Play, App Store).

Co přináší ISIC Školák?

• Platnost ve 130 zemích světa, více než 125.000 slev po celém světě.
  • Je akceptován dopravci po celé ČR jako potvrzení věku a oprávnění čerpat slevu na jízdném ve výši 50 %.
  • Možnost zřízení speciálního celoročního cestovního pojištění UNIQA.
  • Slevy na více než 2.000 místech v ČR:
    • při nákupech, stravování a vzdělávání, v internetových obchodech viz www.isic.cz,
    • na vstupném do kulturních institucí,
    • na permanentky v lyžařských areálech,
    • speciální mobilní tarif od Vodafone,
    • na vstupném do světově proslulých kulturně-historických památek,
    • v kinech, na koupalištích a dalších zábavních areálech.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Jak si průkaz objednat?

Agendu ISIC na naší škole řeší pan Mgr. Stanislav Novotný, MBA

Žádost o vydání průkazu, kterou Vaše dítě obdrží v týdnu od 13. 6. 2022, prosím vyplňte, podepište a pošlete po dítěti třídnímu učiteli/třídní učitelce společně s poplatkem 350 Kč, nejpozději do 17. 6. 2022.

Fotografie bude pořízena ve škole.

Hotový průkaz s pouzdrem a šňůrkou na krk bude žákům vydán ve škole na začátku školního roku 2022/2023. Děkuji.

Mgr. Andrea Medunová, ředitelka školy