Přinášíme čerstvé novinky z našeho putování… Dnešní den byl plný očekávání. Během dopoledne jsme navštívili textilní firmu, kde jsme obdivovali množství nití a výrobky, které jsou z nich vyrobeny. Všechno jsme si osahali a co nás zajímalo, na to jsme se zeptali. Samozřejmě jsme si zasportovali a zasoutěžili. Po poledním klidu jsme si rozdali šátky, které jsme si pokreslili dle libosti. Každý kousek byl originál a dětem se výzdoba velice povedla. Chvíli jsme se věnovali i učení, ale moc to nepřeháníme 🙂 Po svačině jsme ale v jídelně našli tajný vzkaz, který nám prozrazoval, kde je ukrytý poklad. Protože jsme nevěděli, kolik pokladů je v Lukách ukryto, musely se obě skupinky – piráti i námořníci rychle vydat na cestu. Za celou dobu našeho chození jsem neviděla děti rychlejší 🙂 mapa nás dovedla na místo, ale poklad byl nalezen až po vyluštění tajné šifry. I s ní jsme si poradili a poklad byl objeven. K naší radosti byly poklady dva! Bohužel, jedna skupinka o svůj poklad přišla. Druhá, pirátská, si ho hned začala rozdělovat. Námořníci si na ten svůj musí počkat do zítra. Ale psssst 🙂 Počasí nám přeje, tak trávíme většinu času venku a hrajeme různé hry. Po večeři a dopsání našich deníků se děti dočkaly! Večírek je tady, cítíte vůni popcornu? Bum, brásk boucháme šampaňské, pochutnáváme si na dobrotách, tancujeme a dovádíme s balónky. Bylo to náročné, ale užili jsme si to! Na závěr našeho dovádění zazněl slib: příští rok pojedeme na školu v přírodě znovu! Už teď se moc těšíme, ale to předbíháme. Zítra je také den!