Praha – hlavní město České republiky. To ví každý žák v 1. A, ale jak Praha vypadá, co je tam zajímavého… to nás všechny moc zajímalo. Tak jsme se vydali do stověžaté Prahy podívat. Jeli jsme vlakem, což už samo o sobě je velkým dobrodružstvím, zvlášť, když máte milou společnost. Tímto zdravíme Davida z naší zpáteční cesty! 🙂 Písničku Metro pro krtky si děti zvesela prozpěpovaly hned po příchodu na eskalátory a dobrá nálada je neopustila ani cestou k Muzeu Karlova mostu, kde nás čekala plavba po Vltavě, jinak také Pražskými Benátkami. Naši plavbu a povídání o památkách v blízkosti Karlova mostu jsme začali pod posledním dochovaným obloukem Juditina mostu. Pan kapitán nás zahltil zajímavostmi a zodpovědně dětem odpovídal na jejich zvídavé otázky a že ty teda byly 🙂 Procházka po Karlově mostě, spolu se zastávkou u sochy Jana Nepomuckého a vyřčení přání byla samozřejmostí. Pak nás čekala občerstvovací zastávka a krátké proběhnutí se v úzké uličce, kterou řídí semafor. Naše další cesta vedla na Petřín, kam jsme vyjeli lanovkou a navštívili zrcadlové bludiště, které se celé otřásalo naším neutichajícím smíchem. Když už nás břicha od smíchu bolela, tak jsme si procvičili ještě nohy cestou na rozhlednu. Ačkoli měly některé děti nápad, že budou počítat schody až nahoru, záhy z něho upustily, protože zjistily, že lepší než počítat, je pravidelně dýchat. Nahoře jsme se „vyfuněli“ a pokochali se vyhlídkou na matku měst. Chtěla jsem dětem ukázat ještě Pražský hrad, ale náš čas v Praze rychle utíkal. a tak jsme se museli vydat zpět na vlakové nádraží. Svůj slib dětem, že v Praze využijeme všech dopravních prostředků, jsem dodržela. Kromě metra a lanovky jsme jeli i tramvají. Jako odměnu za to, že po celou dobu naší exkurze se děti chovaly velice vzorně, poslouchaly a se zájmem vše sledovaly, bylo dětské hřiště, odkud se dětem vůbec nechtělo. Bohužel, čas odjezdu našeho vlaku se blížil, tak rychlé rozloučení s Prahou a Markétkou, která nám dělala po celou dobu průvodce a doprovod (i zdravotnický) a honem domů, za maminkou a tatínkem, kteří nás už netrpělivě vyhlíželi v Jihlavě na nádraží. Výlet byl opravdu vydařený! Děti žadonily, abychom do Prahy zase vyrazili a podívali se na několik z mnoha dalších krásných míst. Slibuji, příští rok se do Prahy opět vydáme!

Děkuji Petě a Markétě za milou společnost, doprovod a dohled nad dětmi! Příští rok se na Vás s dětmi opět těšíme 🙂