Škola, do které stojí za to chodit

3.B – 16/17

Na konci září jsme vyrazili na podzimní výlet do Zborné u Jihlavy. Přes Šacberk jsme došli do dančí obory, seznámili jsme se s některými zvířaty na statku a plnili jsme spoustu zajímavých úkolů. Výlet jsme zakončili v hostinci Pod Lípou, kde jsme si opekli špekáčky.

Ve čtvrtek jsme se poprvé v tomto školním roce vydali na „výšlap“. Čekala nás pěkná podzimní procházka skrz kaštanovou alej, kde jsme si zasoutěžili a posbírali nejeden kaštánek. Cestou zpět nás sice dostihl déšť, ale dobrou náladu nám nezkazil 🙂 Už teď se těšíme na další společnou výpravu.

Dnes jsme se vypravili společně s žáky 3. B na akci Týden duševního zdraví, která se již po osmnácté konala v prostorách PNJ. Zde jsme viděli nejenom pěknou pohádku, ale také jsme si tady na jarmarku zakoupili výrobky, které dělali lidé s nějakým zdravotním handicapem. Moc jsme si to užili.

První naší letošní společnou akcí byla účast na projektu Přijdu včas. Jedná se o projekt hlásičů pro děti v tísni, který od začátku září funguje na dvou jihlavských hřištích. Hlásiče se skládají z hodin, odpadkového koše a mobilního telefonu, ze kterého se děti v případě ohrožení nebo úrazu dovolají na tísňové linky.

IMG_0046
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz
baner-bily