Škola, do které stojí za to chodit

Hurááá na Rokštejn!

Lokální vláček nás dovezl až do Dolní Smrčné, odkud jsme vyrazili ke zřícenině hradu Rokštejn. Trošku nás vyděsila mapa, kterou jsme byli obdarováni hned na zastávce, abychom našli správnou cestu. Proplétali jsme se polem, lesem, když najednou se před námi tyčí hrad. Poštolky obecné, které hnízdí ve zdejší věži, nám létali nad hlavami. Dalších 5 km do Hájenky Černé lesy – místa našeho odpočinku. Holky vařily svačinu. Mezitím Daniel a Michal hráli super „tenisobatminton“ a Kristuš s Lukášem hledali ještěrky, žížaly a podobnou havěť. Po svačině však přišla bouřka a začalo pěkně pršet, a tak jsme byli nuceni jít do společenské místnosti.  Hráli jsme karty, hru Hádej, kdo jsi. Navštívili nás osobnosti jako Karel Gott, Miloš Zeman, Harry Potter, Leonardo Da Vinci a další. Někteří šli spát velmi brzo a ten zbytek pokračoval ve hrách. Druhý den po bohaté snídani stále lehce poprchávalo, a tak se nám plány začaly hroutit. Avšak počasí se umoudřilo a my jsme mohli jít do Brtnice. Tam jsme měli půl hodiny rozchod, abychom si dopřáli něco dobrého a taky splnily úkoly z bojové hry. Na cestě zpátky jsme paním učitelkám utekli asi o kilometr! Rozloučili jsme se vyhlášením nejlepších „luštitelů“ a hurá na vlak domů.                                                                         Tínka a Michal

IMG_0051
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz
baner-bily