Druháčci tuto čtvrteční výpravu věnovali včelám. Během dopoledne plnili úkoly a zjišťovali zajímavé informace o životě včel. Povídali si o tom, proč jsou včely pro přírodu důležité a jak pomáhají rostlinám i lidem.

Vyrazili také na kontrolu našeho záhonku na komunitní zahradě.

Na závěr čekala všechny sladká odměna, ochutnávka medu. Děti si pochutnaly a zároveň zjistily, kolik práce musí včely vykonat, než se med dostane na náš stůl.

Na náměstí proběhla také anketa, zda dospěláci vědí, jak se jmenuje samec od včely. Myslíte, že čmelák? Druháčci dobře vědí, že je to trubec.