V minulém týdnu se v divadelním sále ZŠ Jihlava, Demlova 32 odehrála zcela nevídaná událost. Žáčci prvních a druhých tříd se zúčastnili besedy s mladým autorem Jindřichem Hedererem, žákem 5. A třídy.
Talentovaný žák je především náruživým kutilem a doba covidová mu pro vyrábění poskytla mnoho prostoru. S babičkou poté dostali nápad napsat o jeho kutilských počinech pohádky. Nejprve psali jen pro radost, ale později došli k tomu, že by se chtěli o své nadšení podělit i s ostatními. Nastoupili tedy na dlouhou cestu, která vedla od prvních stránek přes hledání ilustrátora, spolupráci s grafikem a nakladatelstvím až k úspěšnému vydání knihy a jejímu křtu v jihlavské knihovně. Jindra žákům o celé této cestě vyprávěl, prozradil i něco o svých výrobcích a samozřejmě odpověděl na všechny zvídavé otázky. Veselé příběhy vzbudily nemalý zájem, stejně tak překrásné barevné ilustrace a podrobné návody na domácí vyrábění. Soubor toho všeho, knížku Pohádky pro malé kutily, je nyní možné si pořídit v knihkupectvích a radovat se z ní spolu s Jindrou.