Ahoj, tak už jsou tu zase malí šikulové. Tak jak vloni, tak i letos vyrobili jsme zas leccos.

Na vánoční prodejní výstavu jsme udělali stromečky a domečky. Stromečky jsme nabarvili a domečky nakreslili. Fantazii se meze nekladly. Jeden domeček představoval školu, druhý kostel, další byl prodejna, hospoda, konírna i s koníkem a ten nejmenší domeček posloužil jako bouda pro pejska.

Na Vánoce se zhotovovaly dřevěné podložky pod hrnce pro maminky. Někteří vyráběli vánočního kapra, děvčata hlavně srdíčka pro maminky z lásky a zbytek si vybral symbol Jihlavy, ježka. Každý si nejprve narýsoval technický výkres svého výrobku a do razítka vypsal rozměry všech pozic, podle kterých pak výrobek vyráběl. Nejtěžší část ze všeho byla hlavička ježka. Měla jsem starost, jestli to děti pouze s dostupnými nástroji dokáží. Pánové se zdravě naštvali a prohlásili, že si věří a zvládnou to.

A opravdu, světe div se, za dvě hodiny ležely na stole všechny hlavičky, jedna hezčí než druhá.

Naše děti opět předvedly, jaké jsou šikulky.