Škola, do které stojí za to chodit

TAJE THAJSKA
Na dnešní cestě jsme se vydali do severního Thajska, které nás uchvátilo kulturními i přírodními krásami. Viděli jsme hlavní město Bangkok, v něm nádherné chrámy, sochu Buddhy vyrobenou z ryzího zlata.
Spousta legrace nás čekala v opičím městě Lopburi, kde obyvatelům stěžuji život tlupy drzých makaků. Opice jsou opravdu všude.
S velkým napětím jsme pozorovali nebojácné krotitele krokodýlů.

S ještě větší hrůzou jsme sledovali hadí muže, jak hbitě zachází s královskou kobrou, největším jedovatým hadem na světě. Obdivovali jsme ženy s dlouhými žirafími krky, které nosí kolem krku těžké mosazné spirály už od dětství.
Viděli jsme také indické slony a tygry – malé, velké, které si mohou lidé hladit. Spatřili jsme nádherné tanečnice, jak se líčí na svůj největší svátek – Loi kratong – SVÁTEK SVĚTEL. Navečer se všude rozsvítí svíčky. Lidé pouští na vodu své lodičky z banánového listí…
Už se těšíme na příští rok, až nás opět paní Kateřina Motani vezme na další fascinující výpravu.

IMG_0051
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz
baner-bily