Škola, do které stojí za to chodit

Sportovní aktuality

Aktuality ze sportu

A je to tady… konec našeho lyžařského výcviku. Ačkoliv jsme si to všichni moc užili, těšili jsme se domů za rodiči. A rodiče se zas těšili na nás.

Než pro nás přijel autobus, stihli jsme zabalit, vydatně se nasnídat a proběhnout se v okolí našeho ubytování. Zvládli jsme ještě i procházku k nedalekému kostelíčku, odkud jsme měli krásný výhled na sjezdovky, kde jsme ještě včera lyžovali.

Shodli jsme se, že se kurz opravdu vydařil. Děti odjížděly domů nadšené. Užily si zábavu a hlavní úkol – naučit se lyžovat/zlepšit se v lyžování, všechny děti splnily na jedničku.

Prvňáčci, příští rok se budeme těšit na Vás!

 

A je to tady… dnes byl poslední den lyžování. Užíváme si každý den, tak ani ten dnešní den nebyl výjimkou.

Dnes na děti čekal závod. Děti byly natěšené a každý chtěl zajet co nejlepší výsledek. Každý měl dva pokusy a dařilo se všem, jely jako praví závodníci.

Po obědě jsme si dopřáli chvíli odpočinku a vyrazili na naše poslední sjezdy. Tentokrát už s hůlkami. Všichni jsme si je poznali, zdárně s nimi vyjeli na kopec i sjeli z kopce. Zjistili jsme, že na tom nic není a že nám můžou pomoct. A můžeme si s nimi užít zábavu a hry.

Před večeří jsme se pustili do drobného úklidu, ale do dokonalosti to má ještě daleko. Však do zítra času dost. Po řízku na rozloučenou došlo na vyhlašování výsledků slalomu. Rozdali jsme medaile a diplomy za první tři místa, a protože všechny děti se po celou dobu snažily a byly hodné, tak si odměnu zasloužil opravdu každý. Takže… zavřít oči… a… jeeee, mňam – už si pochutnáváme na zmrzlinovém poháru se šlehačkou. A co by to bylo za zakončení lyžařského výcviku bez pořádné diskotéky s písničkami dle vlastního výběru.

Zítra nás čeká cesta domů, ale už teď můžeme říct, že se lyžařský výcvik vydařil na víc než 100 %.

Dnes jsme se probudili do deště. Trochu nás to zaskočilo, protože se všichni těšili na lyžování. Ale naděje umírá poslední…

Jako vždy jsme začali snídaní, kdy děti začaly ochutnávat i jiné dobroty, než jen kuličky s mlékem. Na svah to zatím nebylo. Tak jsme se zabavili ve společenské místnosti a pustili se do řešení matematického Klokana. Z hlaviček se nám kouřilo, ale podařilo se nám některé z úloh vyřešit. Jak kdyby sluníčko vědělo, že máme splněné povinnosti, začalo prokukovat mezi mraky. Rychle do lyžárny a pak už na lanovku, kde jsme si užili krásné slunečné lyžování. Dnes byl den plný překvapení. Na svahu jsme jezdili na vlnkách, zkusili jsme si jízdu na kotvě, zopakovali jsme si živého hada, který měl opět velký úspěch. Přidaly se k nám i další lidé na svahu, takže byl opravdu dlouhý. Na trénování obloučků úplně ideální.

Po obědě už na nás čekalo další překvapení. Paní učitelky a dívčí osazenstvo našeho kurzu vyrazilo do keramické dílny a poté na bowling. Užily jsme si dámskou jízdu! Kluci a pan učitel si užívali stejný program v rámci pánské jízdy, ale v opačném pořadí. Všichni jsme se shodli, že to bylo super odpoledne. Kuželky padaly jedna za druhou. A za to velké snažení na nás čekalo poslední překvapení večera – borůvkové knedlíky. S plnými bříšky začaly děti sepisovat dnešní zážitky a všichni se už těší na zítřejší lyžařský závod. A aby těch překvapení nebylo málo, už se chystá další na zítra.

 

Dnešní den jsme zahájili opět vydatnou snídaní, kde největší úspěch slavil pudink, který zmizel mezi prvními. Míchaná vajíčka také slavila úspěch, stejně jako klasika cereálie s mlékem. Aby to nevypadalo, že tady celý den jen jíme, přikládáme fotky, které dokumentují naše pokroky. Jsme den po dni lepší. Největší úspěch měl „živý“ had, jak si aktivitu děti pojmenovaly. Na Facebooku naší školy najdete videa, tak se určitě podívejte. Chtěli jsme vyfotit ještě večeři, ale děti ji snědly dřív, než jsme to stihli zdokumentovat. Ještě aby ne, na sjezdovce jim pěkně vyhládlo.

Zítra na děti čeká překvapení. Ale o tom až zítra…

Jak už jsme včera psali, dnes jsme vyrazili na sjezdovku. Pro některé děti to byla premiéra. Posilněni bohatou snídaní jsme se nechali vyvézt na kopec, rozdělili se do družstev a začalo se jezdit. Děti byly neuvěřitelně šikovné, snaživé a učenlivé. Po více jak dvou hodinách ježdění jsme si dali s chutí oběd – vývar a buchtičky s krémem. Následoval zasloužený odpočinek a pak opět hurá do lyžáků. Nevěřili byste, jak velké pokroky děti udělaly. Sjezdovku jsme uzavírali a kdyby nás nevyhnaly rolby, tak bychom jezdili pořád dál. Na večeři už byla na dětech vidět únava, ale na deníky sílu ještě našly. Rychle do sprchy a pak už do hajánek. Dobrou noc! Necháme si zdát o tom, jak krásně budeme zítra opět lyžovat.

Konečně jsme se dočkali! Vyrazili jsme na lyžařský kurz, na který se všichni těšili. 

Máme za sebou první den v Deštné v Orlických horách. Po cestě autobusem jsme konečně viděli zasněžené pláně a obdivovali krásné ubytování. Po vydatném obědě jsme vyrazili na procházku, cestou si užívali sníh a společnost kamarádů. Stihli jsme utratit první část našeho kapesného a koupit si menší suvenýry. Dětem chutnalo a nyní se pustily do svého lyžařského deníku.

Zítra už na svah!

Od pátku 13.9.2019 je spuštěno přihlašování na sportovní kurzy v Bakaláři. Kurzy jsou určeny pro žáky druhého stupně.

Za Tv Mgr. Daniel Špejtek

Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz