Škola, do které stojí za to chodit

7.C – 21/22

Den dětí jsme si skvěle užili: vyrobili jsme si originální tričko s logem naší školy, netradičně jsme posvačili a společně si zasportovali.

V hodinách fyziky se nám poštěstilo mít krásné počasí. Vyrazili jsme tedy ven objevovat dětské hřiště z pohledu výzkumného specialisty. Nutnou podmínkou bylo najít také, kde je houpačka ve stylu páky. Měnili jsme svá místa na jednotlivých ramenech tak, abychom našli rovnováhu. Kdo se zrovna na houpačku nedostal, hledal rovnováhu teoreticky.

Při laboratorních pracích v učebně fyziky jsme na toto téma navázali pravým experimentem a z dvojzvratné páky udělali jednozvratnou.

Poslední lyžařský den je úspěšně za námi. V plné síle jsme dopoledne vyrazili na závod ve slalomu. Do toho se někteří pustili s vervou. Počasí nám opět přálo a lyžovaní jsme si užívali až do posledních minut. Po večeři následovalo vyhlášení výsledků. Předali jsme diplomy, medaile a pogratulovali vítězům. Na žáky čekal ještě zmrzlinový pohár a diskotéka.

Na středeční den bylo naplánováno dopolední lyžování a odpolední odpočinkové překvapení. Navštívili jsme místní keramickou dílnu a zahráli si bowling. Žáci si překvapení užili a domů si odvezou hezký suvenýr. Zítra proběhne závod. Držte palce 😊

Ve čtvrtek 27. 1. se s žáci 7.C rozhodli hledat těžiště. K pokusům jsme využili předměty běžné denní potřeby a to velký smeták, vidličky. Zapojili jsme také integrované žáky, kteří pokusy dělali současně s námi a nečinili jim žádné potíže. Nakonec jsme se dočkali také varietního čísla v podání chlapců, kteří balancovali se smetákem na jedno prstu. Díky těžišti jsme si tedy mohli objasnit i pár cirkusových čísel.

V prvním povánočním týdnu jsme se v hodinách fyziky stali experimentátory.

Třída 7.C dokazovala zákon setrvačnosti hned na několika pokusech. A pokud jste před Vánoci sledovali velmi oblíbený pořad, kde se tančí, mohli jste tam jeden podobný také pozorovat. Ano, bylo to stržení ubrusu ze stolu, kdy na stole setrvají všechny předměty, jen ubrus je pryč. Podobné pokusy jsme zkoušeli i my.

Třída 7.A se pokusila dokázat zákon síly. Na provázek navlékli v zadaných vzdálenostech korálky nebo matky a při spuštění pozorně poslouchali intervaly mezi cinknutím.

Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz