7.B – 21/22

Poslední lyžařský den je úspěšně za námi. V plné síle jsme dopoledne vyrazili na závod ve slalomu. Do toho se někteří pustili s vervou. Počasí nám opět přálo a lyžovaní jsme si užívali až do posledních minut. Po večeři následovalo vyhlášení výsledků. Předali jsme diplomy, medaile a pogratulovali vítězům. Na žáky čekal ještě zmrzlinový pohár a diskotéka.

Na středeční den bylo naplánováno dopolední lyžování a odpolední odpočinkové překvapení. Navštívili jsme místní keramickou dílnu a zahráli si bowling. Žáci si překvapení užili a domů si odvezou hezký suvenýr. Zítra proběhne závod. Držte palce 😊

Jsem ráda, že předmět Dílny na škole zůstal, protože některé děti, které nebaví matematika či angličtina, vynikají naopak zde. U některých je to první setkání s pilkou či nebezpečným dlátem.

Tady nevznikají počátky Erbena, tady se rodí Leonardo da Vinci.

Karanténě neumožnila některým dětem dokončit rozdělanou práci. Bylo moc hezké, jak ti, co už měli výrobek hotový, začali dokončovat výrobek těch, kteří chyběli. Poslední hodiny byly přímo hektické. Řezalo se, vrtalo, sekalo, dlabalo, pilovalo, lepilo, zapomněli jsme dokonce i na čas a najednou bylo vše hotovo.

Tak si nakonec všichni žáci na konci pololetí odnášeli hotový výrobek.

Říká se, že řemeslo má zlaté dno a dnes to platí dvojnásob. Všichni víme, jak je těžké sehnat kvalitního truhláře, tesaře…

Ale nebojte se. Je tu mladá generace a v ní se objevují vaši pokračovatelé, malí šikulové.

V rámci předmětu Výchova ke zdraví jsme si povídali o náhradní péči, o pěstounech, dětských domovech. O tom, že ne každý má štěstí a žije s rodiči, ne každý má o Vánocích pod stromkem deset, dvacet dárků. Seznámila jsem žáky s projektem http://www.krabiceodbot.cz – kdy věci, které jim doma leží – protože už vyrostli s hraní s plyšáky, protože ta knížka je pro prcky, protože těch autíček mám dvacet – mohou udělat radost někomu, kdo nemá takové štěstí.

Třída si v hlasování vybrala, že budeme posílat krabice hned dvě – pro kluka a pro holku, oba ve věku 7-8 let – ve věku, kdy v první/druhé třídě možná ještě věří na Ježíška. A tak ti moji Ježíšci přinesli věci, které doma už jen ležely. Autíčka, pastelky vodovky, omalovánky pro kluka; čelenku, gumičky, pastelky pro holku. Pexeso, láhev na pití, plyšáčky, přívěsek na klíče a další a další… Kdyby nás nelimitovala velikost krabice, asi by přinesli půl hračkářství.

Dnes jsme krabice zabalili a já s nimi jdu na poštu. A mám z mých sedmáků vážně báječný pocit.