6.B – 21/22

Abychom se trochu naladili na Vánoce, vyrazili jsme si zabruslit na kluziště na náměstí. Počasí nám přálo, krásně sněžilo a k bruslení nám hrály koledy. Hodinka na ledě utekla jako voda a do školy jsme se vraceli unavení, ale v příjemné náladě. Příští rok určitě vyrazíme zase!

V několika posledních hodinách přírodopisu jsme s žáky 6.B zkoumali buňku. Abychom si lépe představili, co to buňka je a jak funguje, využili jsme ve výuce nové mikroskopy a prohlédli si preparát buněk z pokožky cibule. Také jsme přišli na to, že buňka je něco jako malé město s mnoha důležitými objekty – např. elektrárnou, radnicí, parky nebo supermarkety. V další hodině jsme si zkusili ve dvojicích vytvořit z plastelíny buňku rostlinnou a živočišnou, porovnat je a zjistit rozdíly mezi nimi.

V pondělí 15. 11. si všechny šesté ročníky vyzkoušeli, jak se staví matematická tělesa. Žáci za použití špejlí a plastelíny museli postavit zadaná tělesa. Sami vymysleli kolik stran daných rozměrů je potřeba si nachystat. Špejle přesně měřili pomocí pravítek a potom tělesa sestavovali dohromady. Tento úkol měl za cíl zapojit žáky v hodině matematiky také manuálně. Výsledky si můžete prohlédnout na fotkách. Žáci si své výtvory také vystavili ve třídách.

V rámci školního projektu z fondů EU „Škola pro všechny III.“ byl dnes zahájen klub robotiky a programování. Žáci 5. – 6. ročníku zapojeni do tohoto klubu se v úvodním setkání seznámili s robotky OzoBot 2.0. Ozobotka naučili chodit po čáře a měnit jeho barvu. Příště se naučí používat jednoduché ozokódy.