6.A – 17/18

Minulý týden jsme se zajeli podívat na slovanské hradiště do Mikulčic. Soutěžili jsme o Mojmírův poklad, vyzkoušeli si lukostřelbu i středověkou hru, navštívili jsme tajemné pozůstatky kostela. V neposlední řadě jsme se dozvěděli hodně nového o Velké Moravě a o životě jejích obyvatel.

Ve čtvrtek 7. prosince proběhly na naší škole již tradiční Jazykové dovednosti. Žáci 2. stupně zahráli mnoho pohádek, scének a písniček, kterými pobavili své spolužáky. Kromě angličtiny jsme měli možnost poslechnout si také ukázku ruského a německého jazyka. Všem účinkujícím a jejich vyučujícím patří velký dík za poctivou přípravu a skvělé výkony.

V okolí školy se v minulých dnech pohybovaly tlupy pravěkých lovců. To si děvčata a chlapci ze 6. tříd vyzkoušeli život lidí v této době. V hodinách dějepisu a výtvarné výchovy si připravili zbraně a nářadí, které byly nutné k přežití. Všichni uznali, že pravěcí lidé to neměli lehké a rádi se vrátili do příjemného tepla svých tříd.

Dnes jsme navštívili pořad o světoznámých a obávaných seveřanech. Ačkoli je známe spíše jako nelítostné válečníky, vikingové se nebáli objevných cest do neznáma ani obchodování. Pyšnili se i demokratickým způsobem vlády. Někteří z nás dostali možnost vyzkoušet si některé bojové formace a spolupráci ve skupině.