5.D – 21/22

Dnes proběhlo školní kolo recitační soutěže. V kategorii 2. a 3. tříd se na 1.místě umístila Eliška Babková ze 3.A, na 2.místě Kateřina Přikrylová ze 2.A a na 3.místě Maxmilián Wollmann ze 2.B. V kategorii 4. a 5. tříd se na 1.místě umístil Filip Běhan z 5.C, na 2.místě Julie Procházková ze 4.B a na 3.místě Marie Přikrylová ze 4.A.

V pátek 29. 4.  se naše škola zúčastnila rozsáhlého programu s názvem Velká rodinná rada. Jednalo se o projekt, který seznamuje děti hravou formou s tématem finanční gramotnosti. Žáci se stali všemi možnými členy domácností od miminek po důchodce a přijali jejich zodpovědnost za podíl na rodinném rozpočtu.

Ve svých fiktivních rodinách, které byly popravdě dost zvláštní – Úžasňákovi, Mumiovi, Hobitovi…), začali řešit, jaké náklady na svůj život mají a jak je pokryjí. Museli platit nezbytné výdaje, ale zbylo jim také na radosti a dopřávání si. Setkali se s pojmem pojištění, půjčka, brigáda loterie, ale taky s nenadálou událostí, která je mohla o veškerý rozpočet připravit. Některé rodiny nenadálou událost ustály, jiné by musely sáhnout po pomoci a nebo dokonce vyhlásit osobní bankrot. Všechny informace jsme ještě během pondělního dne zahrnuli do tvorby myšlenkové mapy na téma rodinného rozpočtu.

V rámci školního projektu z fondů EU „Škola pro všechny III.“ byl dnes zahájen klub robotiky a programování. Žáci 5. – 6. ročníku zapojeni do tohoto klubu se v úvodním setkání seznámili s robotky OzoBot 2.0. Ozobotka naučili chodit po čáře a měnit jeho barvu. Příště se naučí používat jednoduché ozokódy.