Škola, do které stojí za to chodit

5.C – 21/22

V úterý jsme se naposledy v tomto složení třídy vydali na školní výlet na Vranov. Před námi byla spousta zážitků, na které jsme se těšili. Hrad Bítov nás přivítal trochu s větrem ve vlasech. Co nejrychleji jsme seběhli k přehradě, kde už čekal „jenom náš“ parník. Ani tady jsme se moc neohřáli, ale vyhlídková jízda po přehradě byla úžasná. Kdo zažil, ví. Po více než hodině jsme se vrátili na Bítov a prošli si část hradu. Nejvíc nás zaujala vycpaná zvířata, která na nás koukala se stejnou zvídavostí jako my na ně. Po Bítově jsme se přesunuli na hráz, mrkli na přehradu shora a hurá na pláž, kde nás čekalo koupání, plno sluníčka a teplo. Cesta zpátky do Jihlavy utíkala jako o závod a my dorazili ke škole spokojení, unavení a šťastní, že se nám výlet vydařil tak, jak jsme chtěli. Všichni máme krásné vzpomínky a už se těšíme na vysněné prázdniny plné zážitků a sluníčka.

TGV – vysokorychlostní vlak v Jihlavě. Francouzský průkopník rychlého železničního spojení na evropském kontinentu navštíví krom Jihlavy také Prahu, Brno a Ústí nad Labem.

A tak jsme se také vydali na jihlavské vlakové nádraží, abychom jako mnoho jiných mrkli na tento skvost. Zážitek to určitě byl, se zájmem jsme si všechno prohlédli, „propletli“ jsme se houfem lidiček a hurá zpátky do školy.

Ve středu jsme se vydali na jihlavský minigolf (Adventure Golf Jihlava). Počasí nám vyšlo, „minigolfování“ nás všechny bavilo. Užili jsme si bezva dopoledne mimo školu. Zkrátka pěkný den pro všechny. 

Často zapomínáme, a tak jsme si „za odměnu“ vyzkoušeli jaké to je učit. A byli jsme hodně překvapeni..

Včera jsme navštívili planetárium na ZŠ Nuselská v Havlíčkově Brodě. Program byl poučný, a tak jsme si oživili naše vědomosti z vlastivědy. Zbytek dopoledne jsme se zabavili hrou s luštěnkami. Důležitá zmrzlina na náměstí a vláčkem domů do Jihlavy.

Dnes proběhlo školní kolo recitační soutěže. V kategorii 2. a 3. tříd se na 1.místě umístila Eliška Babková ze 3.A, na 2.místě Kateřina Přikrylová ze 2.A a na 3.místě Maxmilián Wollmann ze 2.B. V kategorii 4. a 5. tříd se na 1.místě umístil Filip Běhan z 5.C, na 2.místě Julie Procházková ze 4.B a na 3.místě Marie Přikrylová ze 4.A.

Společnými silami jsme vytvořili velikonoční dekoraci a všem přejeme krásné, slunné a spokojené Velikonoce.

Včera proběhl u nás na škole „Černobílý den“. Někteří přišli krásně vyladěni a o přestávkách se věnovali královské hře šachy a dáma.

P. učitelka Babková nám připravila hodinu v učebně přírodopisu, kam už od září budeme pravidelně chodit na vyučování. „Hltali jsme“ všechny informace a prohlédli si připravené exponáty. Nejvíc se nám líbil pohled do mikroskopu. Děkujeme.

Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz