5.B – 21/22

Pět let uteklo jako voda a musíme se rozloučit. Dnes naposledy jsme se vydali do muzea. Byli jste fajn a budete mi moc chybět.

V úterý 21.6. jsme se společně vydali na výlet na Vranov. Nejprve jsme se projeli lodí po přehradě a prohlédli si hrad Bítov. Prošli jsme se po hrázi a na závěr si ve Vranovské přehradě i zaplavali.

V pátek 10.6. přijel na vlakové nádraží vlak TGV. Prohlédli jsme si jednotlivé vozy a dostali spoustu materiálů.

Na Den dětí se naše třídy vypravily společně na Skalku a Krkavčí vrch. Pohráli jsme si na hřišti, prohlédli si studánku, sloup se sochou Panny Marie a vyšlápli kopec, na  jehož vrcholu je kříž a podle legendy zde bývalo popraviště.

Ve čtvrtek 26.5. jsme se vypravili vlakem do Havlíčkova Brodu. Cílem naší cesty bylo Planetárium, které je součástí ZŠ Nuselská. Zhlédli jsme velice zajímavý program zaměřený na celý vesmír. Cestou zpět jsme se prošli parkem Budoucnost. Počasí nám přálo, zmrzlina byla výborná a celá exkurze byla velice vydařená.

Dnes proběhlo školní kolo recitační soutěže. V kategorii 2. a 3. tříd se na 1.místě umístila Eliška Babková ze 3.A, na 2.místě Kateřina Přikrylová ze 2.A a na 3.místě Maxmilián Wollmann ze 2.B. V kategorii 4. a 5. tříd se na 1.místě umístil Filip Běhan z 5.C, na 2.místě Julie Procházková ze 4.B a na 3.místě Marie Přikrylová ze 4.A.

V průběhu dubna jsme se třídou podnikli Velikonoční putování po deseti stanovištích po celé Jihlavě. Děti za odměnu dostaly malý dárek a tři dokonce získaly hlavní cenu.

V pátek 29. 4.  se naše škola zúčastnila rozsáhlého programu s názvem Velká rodinná rada. Jednalo se o projekt, který seznamuje děti hravou formou s tématem finanční gramotnosti. Žáci se stali všemi možnými členy domácností od miminek po důchodce a přijali jejich zodpovědnost za podíl na rodinném rozpočtu.

Ve svých fiktivních rodinách, které byly popravdě dost zvláštní – Úžasňákovi, Mumiovi, Hobitovi…), začali řešit, jaké náklady na svůj život mají a jak je pokryjí. Museli platit nezbytné výdaje, ale zbylo jim také na radosti a dopřávání si. Setkali se s pojmem pojištění, půjčka, brigáda loterie, ale taky s nenadálou událostí, která je mohla o veškerý rozpočet připravit. Některé rodiny nenadálou událost ustály, jiné by musely sáhnout po pomoci a nebo dokonce vyhlásit osobní bankrot. Všechny informace jsme ještě během pondělního dne zahrnuli do tvorby myšlenkové mapy na téma rodinného rozpočtu.

V minulém týdnu jsme se zúčastnili programu prevence. Děti se zábavnou formou seznámily s druhy závislostí i jak jim předcházet.

Ve čtvrtek 16.12. jsme si udělali Lovely Day.

Vyspali jsme se do růžova, oblekli se do růžova a měli jsme se růžově.