5.B – 18/19

Ve čtvrtek 24. 1. 2019 proběhlo školní kolo recitační soutěže 1. stupně.

1.kategorie (2. + 3. ročník)

1. místo: Krejčí A. (3.C)
  2. místo: Lála Š. (3.A)
  3. místo: Chvastková A. (3.B)

2.kategorie (4. + 5. ročník)

1. místo: Procházková S. (5.C)
  2. místo: Koubková Z. (5.B)
  3. místo: Peltanová B. (4.A)

Před Vánocemi jsme s páťáky putovali Jihlavou a poznali jsme všechny významné kostely našeho města.  Vánočně jsme vyzdobili  nejen třídu, ale i školní šatny. Podařilo se nám obhájit loňské první místo ve výzdobě tříd, tak jsme se i letos radovali ze sladké odměny. Vánoční besídku jsme tradičně spojili s vycházkou do lesa, vzájemně jsme se potěšili dárky pod stromečkem a na rozloučenou před vánočními prázdninami jsme si zazpívali koledy.

Na podzim jsme si společně s páťáky užili spoustu hezkých akcí. Vrak Bar na téma ,,virtuální svět „. V Galerii Vysočiny jsme se dozvěděli jak lesy myslí. V muzeu jsme viděli krásnou výstavu ke 100 letům naší republiky a tradičně jsme se zúčastnili MFDF, kde nás okouzlil přírodovědný  film o řece Okavango.

Výstava vánočních dekorací jednoznačně ukázala, že máme na škole velmi šikovné děti. Když se podíváme na stoly s výrobky, jsme vždy překvapeni. kolik krásných dekorací umíte vyrobit. Tradičně bylo pro hodnotící pedagogické pracovníky obtížné vybrat ty nejlepší. Vaše práce hodnotilo 42 „porotců“ a vybrali následující vítěze:

1.stupeň:

1. místo: Tomáš Škoda (5.A) – 2 výrobky
  2. místo: Sofie Šlechtická (4.C)
  3. místo: Vanesa Mazačová (5.B)
  4. místo: Barbora Peltanová (4.A)
  5. místo: K. Holubová a N. Kokešová (5.B)
  6. místo: Nicol Jozífková (4.C)
  7. místo: Štěpán Sankot (3.B)

Kolektivní práce z 1. stupně:

1. žáci třídy 2.A
  2. žáci třídy 2.C

2. stupeň

1. místo: Karolína Polová (9.B)
  2. místo: Anna Hájková (7.B)
  3. místo: Amálie Havlíková (7.A)

Všem žákům děkujeme za účast, přejeme krásné Vánoce.

Spolu se třídou 5.A jsme se vydali na poznávací výlet do Prahy. V planetáriu jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o vesmíru, vydali jsme se na Měsíc a objevili krásy noční oblohy. Zbyl nám čas i na krátkou prohlídku Pražského hradu, Karlova mostu, Staroměstského a Václavského náměstí.