4.C – 21/22

Dnes proběhlo školní kolo recitační soutěže. V kategorii 2. a 3. tříd se na 1.místě umístila Eliška Babková ze 3.A, na 2.místě Kateřina Přikrylová ze 2.A a na 3.místě Maxmilián Wollmann ze 2.B. V kategorii 4. a 5. tříd se na 1.místě umístil Filip Běhan z 5.C, na 2.místě Julie Procházková ze 4.B a na 3.místě Marie Přikrylová ze 4.A.

Dne 23. 3. 2022 se žáci z naší školy : Jan Burel, Jiří Burel, Maxmilián Šťáva, Sebastián Šťáva. Jan Vodák zúčastnili krajského kola soutěže družstev v šachu. Místem konání bylo AZ Centrum v Havlíčkově Brodě. Chlapci svedli dlouhé boje s ostatními soupeři z různých škol našeho kraje. Velmi statečně bojovali a získávali body. Bylo to velmi pěkné setkání. Děti si našly i nové kamarády. Tak za rok zase znova? Určitě. Již nyní pilně cvičí tahy na šachovnici o přestávkách a těší se na 30. 3. 2022. Proč? Bude černo – bílý den, který bude věnován jejich oblíbené hře.

Věděli jste, co má společné hrách a párátka? Děti si z těchto věcí stavěli domy, kostely a mosty.

Není to jen zábava, ale i  poznání.

Ve 4. ročnících pracujeme s Ozoboty. Copak to je? Ozobot je malý robot, který simuluje praktické využití robotů. Žáci se ho učí programovat pomocí čar, které nakreslí. Záleží na tloušťce i barvě. Ozoboti umí poslouchat barevné kódy, náhodně se mohou rozhodovat na křižovatkách a ještě spoustu dalších věcí. Ty budeme postupně s dětmi objevovat.

Díky Ozobotům naplňujeme osnovy nové informatiky už v letošním roce a to nejen ve 4. ročnících.

Je zimní čas a to nás láká k různým  sportovním aktivitám.

Jednou z nich bylo i bruslení na náměstí.  Většina z nás velmi dobře bruslila a ostatní spolužáci se to rychle naučili.

My všichni ze 4. C jsme netrpělivě vyhlíželi, kdy bude sníh. A dočkali jsme se. Mohli jsme si užívat sněhových hrátek. A na co se těšíme teď? Na bruslení.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Nebyly nalezeny žádné obrázky