Škola, do které stojí za to chodit

3.B – 21/22

1 2 3 5
Akce na Masarykově náměstí…téma precence a vystoupení centra Adapta, dětí ze ZŠ Brzkov a ZŠ Speciální a jejich Raraši.
Dopoledne jsme zakončili ve škole hrou Monopoly ,kterou většina dětí vyhrála v kvízu.

Vyrážíme přes mokřady, krásnou procházkou okolo rybníků a za cíl si dáváme zdolání vrchu Šacberk. Jako správní horolezci se jistíme lany a společnými silami stoupáme k výšinám. Zasloužený odpočinek nás čeká při opékání špekáčků.

Dopravní výchova nemusí být nuda …

Dnes úžasný cyklovýlet!
Před startem proběhla kontrola kol, cyklistického vybavení, zařazení do pelotonu. Každý cyklista dostal na řidítka připevněnou kartičku s tabulkou na sbírání hvězdiček za splněné úkoly na trase. 
Vyrazili jsme od školy směr Stará plovárna, zde proběhl test znalostí, svačina a zbyla chvilka času i na dětské hřiště.
Po cyklostezce míříme směr Český mlýn. Rozdělujeme se do dvou skupin a zde zkoušíme obstát v jízdě zručnosti a ve vytrvalostní jízdě, která je za odměnu ukončena zmrzlinou. Vracíme se ke škole bez jediného odřeného kolene, někteří vyčerpaní, jiní s úsměvem na tváři .
Moc děkuji všem doprovázejícím rodičům za úžasnou podporu a pomoc a ostatním rodičům za kvalitní cykloservis.

Poznat nové kamarády, udělat si piknik na kouzelném ( pro většinu dětí dosud nepoznaném místě), dát si zmrzlinu, objevit památník Sametové revoluce a vyblbnout se u dětského hřiště…to vše se dá stihnout za jedno dopoledne.

Závěrečná výprava měsíce května – živá příroda
Vydáváme se od Hájenky směrem k Černému rybníku, cestou chytáme bezobratlé živočichy – komáry, můry, housenky, vosičky, jednoho střevlíka a tiplici. U rybníka lovíme pulce a plníme úkoly. Je čas i na svačinu. Cestou se také dozvídáme zajímavosti ze života včel. Cíl naší cesty je ve Smrčné. Počasí nám přeje a tak si za odměnu dáváme zmrzlinu. Než přijede autobus, užíváme si parádní hodinu tělocviku na hřišti.

Tento měsíc nás provází téma živé přírody a my se dnes vydáváme ke spolužákovi Filipovi. Můžeme se, díky němu a jeho rodině, seznámit s hospodářskými zvířaty , projet se na koni, vidět 14ti denní hříbátko a dozvědět se spoustu zajímavostí ze života mezi zvířátky. Děkujeme za pozvání!

Dnešní den plný zážitků! Počasí nám přálo a to co jsme dnes viděli na vlastní oči, nám může závidět kdejaký ornitolog!
Poutavé vyprávění Aleše Tomana nás vtáhlo do tajů ptačí říše. Už víme jak ornitologové ptáčky chytají, jak je kroužkují a co se o nich díky tomu můžeme my všichni dozvědět.  Viděli jsme: krutihlava, pěvušku, drozda, rehka, ledňáčka, …

Dnes proběhlo školní kolo recitační soutěže. V kategorii 2. a 3. tříd se na 1.místě umístila Eliška Babková ze 3.A, na 2.místě Kateřina Přikrylová ze 2.A a na 3.místě Maxmilián Wollmann ze 2.B. V kategorii 4. a 5. tříd se na 1.místě umístil Filip Běhan z 5.C, na 2.místě Julie Procházková ze 4.B a na 3.místě Marie Přikrylová ze 4.A.

1 2 3 5
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz