Naše třídy

Číst vyprávění a prožívat příběhy našich knižních hrdinů je paráda, ale setkat se přímo s paní spisovatelkou, která píše příběhy o psích kamarádech je další velký zážitek, který na nás dnes čekal! Děkujeme za krásné ráno paní spisovatelce Ivaně Fexové.

Čtvrteční den  trávíme v  „knihařské dílně“

Zjistili jsme, že napsat, ilustrovat a svázat knihu za jedno školní dopoledne je VELKÝ úkol ! Uspořádali jsme také  třídní burzu knih, které tak dostaly druhou šanci!

V hodině českého jazyka jsme formou skupinové práce ve dvojicích vytvářeli REKLAMU. Všichni žáci se „poprali“ o hvězdičky a nakonec prvenství získala dvě děvčata Vikinka Mácová a Stellinka Mészásová s jejich zubní pastou BĚLINKA. Všem gratulujeme!

Dávno jsou ty časy, kdy jsme do ZOO chodili jen obdivovat místní i exotická zvířata. Jihlavská ZOO nabízí dětem i spoustu možností v cestě za vzděláním. V pátek 5. 11. jsme se proto se 4. B vypravili zkoumat vše, co souvisí s vodou, protože učivo našeho ročníku toto téma řeší jak z hlediska neživé přírody, tak z hlediska ekosystémů rybník a řeka. Naučili jsme se toho spoustu o koloběhu vody na zemi a také o tom, kolik vody jako populace spotřebujeme, což souviselo s tolik potřebnou osvětou o ekologickém a udržitelném způsobu života. Velkou část naší výpravy jsme věnovali získávání informací o vodních živočiších v ČR i po celém světě. Děkujeme za tyto programy a za způsob jejich vedení, jsou opravdu profesionální a zábavné.

28. října 1918 bylo Československo prohlášeno samostatným státem a my si dodnes tuto významnou událost připomínáme státním svátkem. Mnozí čtvrťáci se letos poprvé ve škole dozvídají o osudech a historii naší země, a tak oslavy vzniku ČSR neodmyslitelně patřily i do našich lavic. Společně s paní učitelkou Bánovskou a Navrátilovou tak žáci vytvořili projekt, který měl shrnout jejich pohled na naši zem. Co myslíte, jak se jim to podařilo?

V pondělí 15. 11. si všechny šesté ročníky vyzkoušeli, jak se staví matematická tělesa. Žáci za použití špejlí a plastelíny museli postavit zadaná tělesa. Sami vymysleli kolik stran daných rozměrů je potřeba si nachystat. Špejle přesně měřili pomocí pravítek a potom tělesa sestavovali dohromady. Tento úkol měl za cíl zapojit žáky v hodině matematiky také manuálně. Výsledky si můžete prohlédnout na fotkách. Žáci si své výtvory také vystavili ve třídách.

Po deseti lekcích plavání dostávají třeťáčci „MOKRÉ VYSVĚDČENÍ“ . Tak zase za rok ahooooooooj !

Den s knihami

Učíme se poznat rozdíl mezi prózou, poezií, komixem a encyklopedií…kolik knih může ukrývat knihovna jednoho dětského pokoje?…tajemná knihovna pod střechou Střední průmyslové školy…štafeta s knihou ve Smetanových sadech a závěr dne v antikvariátu Krmítko pro duši ♡ kde knihy dostávají druhou šanci!