Naše třídy

1 2 3 7

Minulý týden jsme se zajeli podívat na slovanské hradiště do Mikulčic. Soutěžili jsme o Mojmírův poklad, vyzkoušeli si lukostřelbu i středověkou hru, navštívili jsme tajemné pozůstatky kostela. V neposlední řadě jsme se dozvěděli hodně nového o Velké Moravě a o životě jejích obyvatel.

24. dubna 2018 se uskutečnil jarní sběr papíru na naší škole. Celkem se nasbíralo téměř 3 400 kg.

Pořadí tříd (tentokrát podle počtu zúčastněných žáků z jednotlivých tříd):

1. místo 5. A      17 žáků                  (505,8 kg)
  2. místo 2. B       8 žáků                   (266 kg)
  3. místo 4. A        4 žáci                   (322,1 kg)

Pořadí jednotlivců:

1. místo      2. A         580 kg          Landsman Filip
  2. místo      3. C         302 kg          Šlechtická Sofie
  3. místo      5. B         300 kg          Peichl Filip
  4. místo      1. B          175 kg         Volavka Vojtěch
  5. místo      1. B          152 kg         Maruščák David

Celkem se zúčastnilo 56 žáků. Všechny zúčastněné čeká sladká odměna!

Příští sběrová akce bude na podzim 2018! Děkujeme všem, kdo s organizací sběru pomáhali!

Třídy 5. A a 5. B v rámci výukové exkurze do Prahy navštívily Pražský hrad s Chrámem sv. Víta, Vojtěcha a Václava a zhlédly výukový program o souhvězdích a planetách naší sluneční soustavy v Planetáriu.

V předmětu Prvouka probíráme hospodářská zvířata. Obrázky pro nás ale byly málo, tak jsme se vypravili na farmu zvířat, kde jsme některá viděli naživo a mohli jsme si je i pohladit. Byl to pro některé z nás velký zážitek, protože jsme zblízka některá zvířata ještě neviděli. Bylo to příjemně a poučně prožité dopoledne.

Letošní jaro vítají občánky na Magistrátu města Jihlavy svým programem žáci 2.B – Amálie Chvastková, Ella Nováková, Jakub Krainer,

Tomáš Ficek, Adéla Kejdová, Vanessa Viererová, Karolína Zelinková a Nela Szablaturová. Za svůj program vždy sklízejí velký potlesk.

Ve čtvrtek 12.4. 2018 se s turistickým kroužkem vydáme na výpravu do Zborné. Využijeme MHD, proto je nutné mít celodenní lístek (za 25 Kč.) Sraz dětí ve 14:00 u šaten, návrat ke škole v 17:00.

S sebou: oblečení a obuv dle počasí, batůžek, svačinku, pití, lístek na MHD, popř. drobné kapesné (cca 20-30Kč na limonádu, nanuk…)

Od ledna do března se 3.C zúčastnila plaveckého výcviku. Na úplný závěr jsme si vyzkoušeli plavecké závody. Vítězové si odnesli medaile a diplomy.  Ostatní dostali mokrá vysvědčení. I ti, co měli zpočátku z vody strach, ho překonali a zvládli se potápět pod vodou.

Celý příspěvek

1 2 3 7