Naše třídy

Dne 2. prosince se naši žáci z výtvarného semináře zúčastnili slavnostního přijetí mexickou velvyslankyní při příležitosti předávání mimořádného ocenění za celosvětovou výtvarnou soutěž. Náš žák 8. C třídy přebíral cenu za svůj obrázek mexického skladatele. Tento talentovaný žák se probojoval v celosvětové konkurenci mezi 4 oceněné práce.

V listopadu jsme navštívili planetárium v Brně, kde jsme absolvovali 2 programy: Planety – Cesta Sluneční soustavou a Říše mlhovin.

Nejprve jsme „na obloze“ prozkoumali planety Sluneční soustavy a poté jsme se v exploratoriu dozvěděli, kde se rodí a umírají hvězdy, nahlédli do minulosti a budoucnosti našeho Slunce. Moc se nám vše líbilo.

V dějepisu jsme si v uplynulých týdnech povídali o životě v pravěku. V hodinách výtvarné výchovy si proto žáci vyzkoušeli tvorbu maleb a vyrábění dobových nástrojů, zbraní i šperků. Jednotlivé výrobky si mohli otestovat během „války kmenů“.

V minulém týdnu proběhlo na naší škole blokové vyučování věnované 30. výročí Sametové revoluce.  Žáci se formou hry přenesli na chvíli zpátky v čase do dob minulého režimu a vyzkoušeli si, jak tenkrát některé věci fungovaly. Zjistili, kdo byli jiskřičky a pionýři, prošli branným cvičením, maturitou a poznali na vlastní kůži, jak obtížné mohlo být překročení hranic a vycestování. Našim žáků se „vycestovat “ naštěstí povedlo a společně pak v tělocvičně přivítali svobodu. Nechyběla společně zazpívaná hymna a slavné cinkání klíčů, které k revoluci neodmyslitelně patří. Velký dík si zaslouží žáci, kteří se na akci podíleli jako spoluorganizátoři a zvládli vše na jedničku. Akci si všichni užili a možná se někteří alespoň na chvilku zamysleli nad tím, jak důležitá je pro nás svoboda a že není vždy samozřejmostí.