Naše třídy

V listopadu jsme navštívili planetárium v Brně, kde jsme absolvovali 2 programy: Planety – Cesta Sluneční soustavou a Říše mlhovin.

Nejprve jsme „na obloze“ prozkoumali planety Sluneční soustavy a poté jsme se v exploratoriu dozvěděli, kde se rodí a umírají hvězdy, nahlédli do minulosti a budoucnosti našeho Slunce. Moc se nám vše líbilo.

V dějepisu jsme si v uplynulých týdnech povídali o životě v pravěku. V hodinách výtvarné výchovy si proto žáci vyzkoušeli tvorbu maleb a vyrábění dobových nástrojů, zbraní i šperků. Jednotlivé výrobky si mohli otestovat během „války kmenů“.

V minulém týdnu proběhlo na naší škole blokové vyučování věnované 30. výročí Sametové revoluce.  Žáci se formou hry přenesli na chvíli zpátky v čase do dob minulého režimu a vyzkoušeli si, jak tenkrát některé věci fungovaly. Zjistili, kdo byli jiskřičky a pionýři, prošli branným cvičením, maturitou a poznali na vlastní kůži, jak obtížné mohlo být překročení hranic a vycestování. Našim žáků se „vycestovat “ naštěstí povedlo a společně pak v tělocvičně přivítali svobodu. Nechyběla společně zazpívaná hymna a slavné cinkání klíčů, které k revoluci neodmyslitelně patří. Velký dík si zaslouží žáci, kteří se na akci podíleli jako spoluorganizátoři a zvládli vše na jedničku. Akci si všichni užili a možná se někteří alespoň na chvilku zamysleli nad tím, jak důležitá je pro nás svoboda a že není vždy samozřejmostí.

Stanice Pavlov nám připravila výukový program Ježci, kde se děti seznámily s tím, jak pomoci ježkům překonat zimu, kdy je potřeba ježečka odebrat z přírody do rukou „zachránců“, aby přežil zimu. Nakonec jsme ježkům vystavěli příbytek na zimu. Program byl velmi pěkně připravený a pro děti zábavný.

Od pátku 13.9.2019 je spuštěno přihlašování na sportovní kurzy v Bakaláři. Kurzy jsou určeny pro žáky druhého stupně.

Za Tv Mgr. Daniel Špejtek