Škola, do které stojí za to chodit

7.A – 16/17

Dnes se uskutečnilo závěrečné setkání Žákovské rady. Jednotliví zástupci 5. – 9. tříd se pravidelně starají o vzájemnou spolupráci a informovanost mezi vedením školy a žáky. Za jejich zodpovědný přístup jim vedení školy poděkovalo předáním triček se znakem školy.

Začátkem května navštívili žáci ze sedmých tříd Slovanské hradiště v Mikulčicích. Mohli si zde prohlédnout archeologické vykopávky z období Velké Moravy, např. odkryté hroby s kostrami staršími jak tisíc let, šperky, zbraně a podobně. Program byl pestrý a děti se mohly aktivně zapojit, bojovaly v soutěži O Mojmírův poklad, psaly hlaholicí na destičky nebo zkoušely lukostřelbu. I díky pěknému počasí se exkurze vydařila.

Herci z naší školy si v rámci dramatické výchovy připravili trochu netradiční a hodně bláznivou pohádku s názvem Rádcové a tři dračí hlavy. Za své herecké výkony se rozhodně stydět nemusí.

Záznam obou divadelních představení je možné stáhnout z následujících odkazů (soubory jsou chráněny heslem):

https://ulozto.cz/!R8Op5ZQSswYH/divadlo-1-xvid-avi

https://ulozto.cz/!6dRKODcecUsH/divadlo-2-xvid-avi

Včera jsme si povídali o virtuálním světě, kde mnoho z nás tráví velkou část volného času. V hlavní části programu jsme se zaměřili na facebook. Vyzkoušeli jsme si, jak by asi vypadal ve skutečném světě a co všechno se o nás mohou dozvědět úplně cizí lidé… a to jen díky několika kliknutím myši. V krátkých divadelních scénkách jsme sehráli některé typické situace, se kterými se můžeme na internetu setkat.

IMG_0051
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz
baner-bily