Škola, do které stojí za to chodit

1.C – 16/17

Dneska jsme se vyspali do pěkného výletního dne. Kam se jelo? Do Prahy! Na muzikál ,, Kapka medu pro Verunku“. Představení byl super, viděli jsme mnoho známých zpěváků. A co bylo ,,nej“?  Byli to naši velcí kamarádi z 9.ročníků, kteří nám pomáhali překonat nástrahy velkoměsta. Moc děkujeme.

 

Celý školní rok se děvčata a chlapci z 1.C těšili na svoje představení. Z prvňáčků se stali velcí herci, kteří zahráli kamarádům i svým blízkým pohádku. Pohádka se jmenovala „O koťátku, které zapomnělo mňoukat“. Dětem se vystoupení moc povedlo. Podívejte se.

 V letošním roce jsme se zapojili do  soutěže pro školy věnované kampani vyhlášené organizací EAZA.V tomto roce je to kampaň „Let it grow!”zaměřená na lokální biodiverzi.

Ve škole jsme si na vytvořili krmítko pro ptáčky, vyfotili jsme ho  a zapracovali do výtvarného dílka. Odměnou je pro nás prohlídka naší krásné zoologické zahrady.

Všichni se těšíme na opravdové jaro. Dnes jsme se se zimou rozloučili. Jak? Vyrobili jsme Moranu a hodili jí do řeky.  S tímto těžkým úkolem nám pomáhali kamarádi z MŠ  Březinova 30.  Morana je pryč, v řece jí bude líp. Děkujeme za pomoc.

Pátek 3. března byl pro nás prvňáčky slavnostním dnem. V městské knihovně v Jihlavě jsme byli pasováni na „opravdové“ čtenáře. Obdrželi jsme průkazku do knihovny a tímto dnem si zde můžeme vypůjčit spoustu zajímavých knih , a tak se dozvědět mnoho nového.

Dnes se  žáci 1.C vydali na svoji první cestu poznání. Kde byl cíl? V Třešti  v expozicích Spolku přátel betlémů. Na tomto místě můžeme vidět různé betlémy, které obyvatelé Třeště uchovali do dnešní doby. Děti byly  nejvíce nadšeni z 1074 dřevěných  figurek, které byly součástí velkého betlému. Sladkou tečkou byla návštěva cukrárny.

Blíží se nejkrásnější svátky v roce a všichni se na ně těšíme. Je to čas očekávání, který je  plný vůní. V naší třídě voněly  v pondělí  medové perníčky. Pro děti je připravila maminka Evičky  Kabátkové. Děti se  je učily zdobit. Moc se nám práce líbila a perníčky byly nádherné.

Dnes se děti z 1.C oblékly do  strašidelných kostýmů. Proč? Blíží se oblíbený anglosaský  lidový svátek Halloween. Holčičky a chlapečci si spočítali dýně, kosti a  lebky v hodině matematiky. Zatancovali si  a zařádili. Ochutnali vynikající občerstvení od maminek. Každý obdržel i velký dárek od paní učitelky.

IMG_0048
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz
baner-bily