Škola, do které stojí za to chodit

1.C – 16/17

Dneska jsme se vyspali do pěkného výletního dne. Kam se jelo? Do Prahy! Na muzikál ,, Kapka medu pro Verunku“. Představení byl super, viděli jsme mnoho známých zpěváků. A co bylo ,,nej“?  Byli to naši velcí kamarádi z 9.ročníků, kteří nám pomáhali překonat nástrahy velkoměsta. Moc děkujeme.

 

Celý školní rok se děvčata a chlapci z 1.C těšili na svoje představení. Z prvňáčků se stali velcí herci, kteří zahráli kamarádům i svým blízkým pohádku. Pohádka se jmenovala „O koťátku, které zapomnělo mňoukat“. Dětem se vystoupení moc povedlo. Podívejte se.

 V letošním roce jsme se zapojili do  soutěže pro školy věnované kampani vyhlášené organizací EAZA.V tomto roce je to kampaň „Let it grow!”zaměřená na lokální biodiverzi.

Ve škole jsme si na vytvořili krmítko pro ptáčky, vyfotili jsme ho  a zapracovali do výtvarného dílka. Odměnou je pro nás prohlídka naší krásné zoologické zahrady.

Všichni se těšíme na opravdové jaro. Dnes jsme se se zimou rozloučili. Jak? Vyrobili jsme Moranu a hodili jí do řeky.  S tímto těžkým úkolem nám pomáhali kamarádi z MŠ  Březinova 30.  Morana je pryč, v řece jí bude líp. Děkujeme za pomoc.

Pátek 3. března byl pro nás prvňáčky slavnostním dnem. V městské knihovně v Jihlavě jsme byli pasováni na „opravdové“ čtenáře. Obdrželi jsme průkazku do knihovny a tímto dnem si zde můžeme vypůjčit spoustu zajímavých knih , a tak se dozvědět mnoho nového.

IMG_0051
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz
baner-bily