Škola, do které stojí za to chodit

2016/2017

1 2 3 8

Měsíc prosinec se v naší třídě nesl ve znamení blížících se Vánoc. Pořídili jsme si stromeček a nazdobili celou třídu, abychom si co nejdéle užívali atmosféru svátků. Odměnou nám byla překrásná vůně jehličí a také druhé místo v soutěži tříd. Sladkosti, které jsme dostali, jsme si opravdu vychutnali. Poslední den školy jsme si zpestřili vánoční besídkou, na které nesměly chybět koledy a spousta dárků. A pak už hurá na prázdniny. Přejeme všem kouzelné Vánoce a hodně štěstí v celém novém roce 2018.

 

Během blokového vyučování jsme se věnovali chování za mimořádných situací. V prvních dvou hodinách nám lektoři dali spoustu zajímavých tipů, jak se během krizových událostí zachovat a co naopak určitě nedělat. V druhé části programu jsme pracovali s třídními učiteli. Doufejme, že získané poznatky nebudeme nuceni brzy uplatnit v praxi… ale pokud ano, aspoň už víme, co dělat.

V červnu jsme byli na exkurzi ve firmě RASL, kde nás provedl pan Šlechtický. Také jsme byli navštívit paní asistentku ve Zvonějově. Všem moc děkujeme za krásné zážitky! 🙂

Celý příspěvek

Dnes se uskutečnilo závěrečné setkání Žákovské rady. Jednotliví zástupci 5. – 9. tříd se pravidelně starají o vzájemnou spolupráci a informovanost mezi vedením školy a žáky. Za jejich zodpovědný přístup jim vedení školy poděkovalo předáním triček se znakem školy.

Letos se naše škola již potřetí účastnila projektu Příběhy našich sousedů. Žákyně z deváté třídy Sabina Procházková, Pavla Kotrbová a Monika Majzlíková zpracovávaly životní osudy pana Petra Kubíčka. Tomuto talentovanému hokejovému brankáři zastavila profesionální kariéru emigrace bratra do Švýcarska a následný zásah komunistického režimu. Dívky natočily pamětníkovo vyprávění, poté připravily rozhlasovou reportáž a vyzkoušely si nahrávání v rádiu. Na závěr projektu vystoupily s prezentací v gotickém sálu radnice města Jihlava. Dívkám se projekt povedl, odvedly kus práce, při které navíc poznaly zajímavého člověka a naučily se něco o naší minulosti.

Dneska jsme se vyspali do pěkného výletního dne. Kam se jelo? Do Prahy! Na muzikál ,, Kapka medu pro Verunku“. Představení byl super, viděli jsme mnoho známých zpěváků. A co bylo ,,nej“?  Byli to naši velcí kamarádi z 9.ročníků, kteří nám pomáhali překonat nástrahy velkoměsta. Moc děkujeme.

 

1 2 3 8
IMG_0048
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz
baner-bily