Škola, do které stojí za to chodit

6.A – 15/16

Minulý týden jsme vyrazili na školní výlet do Smrčné u Sázavy. První den nás po příjezdu a ubytování čekala vycházka na Stvořidla. Odpoledne jsme věnovali hraní her a večer patřil táboráku. Měli jsme štěstí a potkali i místního maskota – nutrii. Všichni si výlet patřičně užili a mnozí museli přes víkend dohnat lehký spánkový deficit.

V rámci předmětu fyzika vytvořili žáci 6.A velmi povedené prezentace zaměřené na měření základních fyzikálních veličin různých těles. Každý žák měl za úkol si vybrat libovolné těleso a na tomto tělese naměřit či vypočítat co nejvíce fyzikálních veličin. Postup měření si žáci vyfotili. Zde je ukázka několika prezentací: ukazka_1 ukazka_2 ukazka_3 ukazka_4 ukazka_5 ukazka_6

Včera na naší škole proběhla charitativní akce „Koláčky pro Afriku“. Žáci šestého ročníku prodávali doma napečené dobroty. Celkem se podařilo získat 9600 Kč, jež poputují ve prospěch nadace UNICEF. Obrovský dík patří maminkám, babičkám, paním učitelkám, žákům 6.A a 6.B a také všem, kteří se podíleli na přípravě a organizaci celé akce. Dále mnohokrát děkujeme každému, kdo svou koupí přispěl na dobrou věc.

Včera na naší škole proběhly již tradiční Jazykové dovednosti. Žáci si připravili pestrou paletu scének, písniček, pohádek, rozhovorů a tanečních vystoupení. Všem účinkujícím děkujeme za skvělé výkony a už teď se těšíme, čím nás překvapí příští rok.

Celý příspěvek

Dnes na naší škole proběhlo blokové vyučování zaměřené na prevenci kyberšikany, dopravní výchovy, první pomoci… Žáci 2. stupně postupně navštívili během dne několik stanovišť. Celý příspěvek

Dnes jsme si v dějepise vyzkoušeli nelehký život pravěkých lovců. Ve výtvarné výchově jsme vyrobili různé zbraně a šperky. Nezapomněli jsme ani na jeskynní malby. Pak už jen stačilo obléct kožešinu, rozcuchat vlasy, pořídit si pár jizev, chopit se zbraní a vyrazit na „lov“!

IMG_0051
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz
baner-bily