Škola, do které stojí za to chodit

4.B – 15/16

V úterý jsme se vydali na náš čtvrtý výlet. Vlakem jsme dojeli do Vilémovic, odkud naše putování pokračovalo pěšky do Pavlova na Záchrannou stanici zvířat. Zde jsme si prohlédli nejen ohrožené druhy živočichů, ale také zvířata, která byla zachráněna po nejrůznějších zraněních.  Dozvěděli jsme se také, jak se máme zachovat, když najdeme zdánlivě opuštěná mláďata ptáků a savců. Na zpáteční cestě do Vilémovic jsme málem zmokli, ale nakonec jsme za sluníčka dorazili na základnu ve Smrčné, kde na nás čekala večeře, bojová hra a táborák s opékáním špekáčků. Ve středu po snídani jsme vyrazili do Lipnice na Sázavou. Cesta byla opravdu dlouhá, ale všichni jsme ji zvládli a prohlédli si krásně opravený hrad. Potom už nás čekal jenom návrat zpět do Jihlavy. Výlet je tedy za námi a můžeme se těšit na ten pátý v pořadí! Celý příspěvek

Ve středu jsme navštívili hlavní budovu jihlavské knihovny. Dozvěděli jsme se, jak funguje její dětské oddělení, zopakovali jsme si své vědomosti o bajkách a zvířatech, které v nich vystupují a návštěvu jsme zakončili soutěží.

Dnešní závěrečná návštěva Dopravního hřiště ukázala, kteří z nás už  ovládají pravidla silničního provozu a mohou bez obav vyrazit na výlet na kole. Průkaz cyklisty sice nezískali všichni, ale na kolo se už opravdu těšíme !

Dnešní den jsme si užívali  v karnevalu. Každá třída nejdříve individuálně sama, poté jsme se všichni sešli v tělocvičně, kde měl pro nás připravený krásný program pan Pavel Novák. Děti si zatancovaly, zasoutěžily i poslechly a zazpívaly pěkné písničky. Den jsme si velmi užili.

Ve středu jsme se na pozvání paní Krčálové vydali do Hitrádia Vysočina. Prohlédli jsme si archiv hudebních nosičů, vyzkoušeli si, jaké to je, mluvit (nebo spíš zpívat) na mikrofon ve studiu, v přímém vysílání jsme sledovali zpravodajství a dozvěděli se spoustu nových věcí. Na památku jsme dostali i drobné dárky a CD s naší „hudební nahrávkou“. Ještě jednou děkujeme všem pracovníkům rádia za skvělé dopoledne.

IMG_0051
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz
baner-bily