Škola, do které stojí za to chodit

3.A – 15/16

1 2 3 6

Vynášení Morény – symbolu zimy a smrti. Tento starý obyčej patří mezi náš oblíbený. I tento rok jsme přijali pozvání MŠ Březinova 30, abychom se zúčastnili průvodu k řece, kam jsme za radostného výskání vhodili naši Morénu. Byli jsme překvapeni, ale chvíli potom, co si Morénu odnesl proud, vylezlo sluníčko z mraků a vykouzlilo na našich tvářích úsměv. Do školy jsme si donesli kousek jara a cestou si zablbli na dětském hřišti. Bylo to povedené dopoledne. JARO JE TADY! Celý příspěvek

Vlastík prokázal manuální zručnost, když nám vyrobil dáreček – jmenovky. Pomocí pájky vypálil do dřívek jména všech dětí. Myslel i na paní učitelku a na jmenovku na dveře. A k čemu nám jmenovky budou? Samozřejmě pro radost, ale především pro suplující vyučující, kteří nás neznají. Už jsme je využili a paní učitelky byly nadšené. Děkujeme Vlastíkovi za parádní nápad!

Kdo z nás někdy nezatoužil stát se kosmonautem a podívat se do vesmíru? O sluneční soustavě jsme si povídali v hodinách prvouky a ve výtvarné výchově jsme se ji pokusili ztvárnit. Zjistili jsme mnoho zajímavého a poučného a potěšilo nás, že jsme mohli pracovat ve skupinách. Děkujeme také rodičům za pomoc se zjišťováním informací k naší prezentaci.

Každé z dětí naší třídy si vede čtenářský deník, kam si zaznamenává přečtené knihy. Jsme velkými čtenáři. Kniha neslouží pouze ke čtení, ale také k prohlížení. A že je v dětských knihách na co koukat… Čeští ilustrátoři krásně dotvářejí příběhy námi čtených knih. V knihovně si pro nás paní knihovnice připravily povídání o životě ilustrátorů, soutěže, hry a obrázky.

1 2 3 6
IMG_0051
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz
baner-bily