Škola, do které stojí za to chodit

2.D – 15/16

V úterý 31. 5. 2016 jsme navštívili Telč. Cesta byla dobrodružná, doprovázely nás hromy a blesky. Navštívili jsme kouzelný dům se skřítkem Telčákem  a dalšími roztodivnými bytostmi.

Děti si koupily mnoho upomínkových předmětů a hraček. Každý si pochutnal na zmrzlině. Prošli jsme se po zámecké zahradě a zámeckém parku, kde si každý z nás hodil korunku pro štěstí do kašny. Výlet byl super a těšíme se na další společné akce.

Dnes 30. 5. jsme si užívali v ZOO. Celá třída 2.D se zúčastnila projektu ,,Dejte jim šanci“. Projekt byl zaměřen na poznávání života hmyzu.Nakreslili jsme hezké plakáty a vystavili jsme je v ZOO.

Chceme vyhrát den zážitků v centru Alternátor v Třebíči.  Kluci z 2. D se zapojil do soutěže „STAVÍME ZE STAVEBNICE ROTO“.  Sestavili ze stavebnice Roto nejrůznější věci pro povolání, jež bych chtěli dělat, až vyrostou.

Držte nám palce!

Včera se chlapci ze 2.D ocitli v říši pohádek Hanse  Christiana Andersena.  Malá mořská víla  je provázela  celou dobu pobytu ve škole. Děti jí za skvělou péči vyrobily lodičky, které jí zachrání milovaného prince.

Dnešní den jsme si užívali  v karnevalu. Každá třída nejdříve individuálně sama, poté jsme se všichni sešli v tělocvičně, kde měl pro nás připravený krásný program pan Pavel Novák. Děti si zatancovaly, zasoutěžily i poslechly a zazpívaly pěkné písničky. Den jsme si velmi užili.

Dnes se v našem školním divadelním sále konal hudebně výchovný koncert, v němž se děti snažily stát se hudebníkem za jeden den. Zjistili jsme, že to není možné, ale alespoň jsme si zopakovali, co je to tempo, dynamika, zazpívali jsme si, protáhli si tělo a zahráli si na dirigenty. Každý, kdo po vystoupení odcházel, měl úsměv na tváři 🙂 Celý příspěvek

Dnes 10. prosince 2015 si chlapci z 2.D vybrali vánoční dárek pro své blízké, ochutnali vánoční cukroví a nasáli atmosféru Vánoc. Akce se konala pod názvem Barevné Vánoce a pořádal ji KÚ  kraje Vysočina.
Všem se líbily ukázky netradičního zdobení vánočních stromků, balení  dárků, ukázka sváteční vánoční tabule. Pěkný den  jsme zakončili návštěvou cukrárny.

V pátek 4. 12. nás ve třídě navštívili čerti, andělé a Mikuláš. Naštěstí máme samé hodné chlapce a čerti nám nikoho do pekla neodnesli. Děkujeme štědrému Mikuláši, že nás obdaroval krásnými dárečky.

Každý z nás zná svého domácího mazlíčka a ví, co všechno umí. Ale setkání s nevidomou paní se slepeckým psem byl pro nás velký zážitek. Pejsek uměl pozdravit, poslouchal majitelku na slovo. Paní Rittichová z Tyflo o.p.s nám půjčila i speciální brýle, které zobrazují to, co člověk s oční vadou vidí. Děti si vyzkoušely i chůzi se slepeckou holí. Tato akce  se nám moc líbila.

IMG_0051
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz
baner-bily