Škola, do které stojí za to chodit

1.C – 15/16

Koncem minulého týdne se konal další ročník Spaní ve škole aneb deváťáci pro prvňáky. Počasí nám přálo, tak jsme si všichni užili dovádění na školní zahradě a společné opékání špekáčků. Naši „nejstarší“ připravili pro naše „nejmladší“ zajímavá stanoviště plná různých úkolů. Společně si prošli i orientační závod. Snad nejvíce se všichni těšili na noční procházku školou. Přes malé slzičky nakonec většina malých žáčků, za podpory velkých kamarádů, stezku odvahy prošla bez úhony. Všichni si zábavné odpoledne prima užili. Našim deváťákům přejeme hodně úspěchů v novém studiu a  našim nejmenším….ať se jim daří minimálně jak jejich velkým kamarádům.

Celý příspěvek

24. května se 1. C vydala na výlet do Tábora. Navštívili jsme muzeum čokolády, vyzkoušeli jsme si vyrábění z marcipánu a nakoupili si různé sladkosti. Prohlédli jsme si náměstí  a sochu Jana Žižky a poté jsme se vydali na prohlídku skleníků v botanické zahradě.  I když nám počasí nepřálo, výlet se nám moc líbil. 🙂 Celý příspěvek

Navštívili jsme v naší tělocvičně povídání o baseballu. Pravidla této hry nám byly vysvětleny panem trenérem a po té jsme si hru mohli dokonce i vyzkoušet. Odpaly se nám dařily.

Za naše krásné rodokmeny, které jsme vyrobili v rámci výstavy ,,Vím, odkud rostu“, jsme dostali krásné VELKÉ OCENĚNÍ. Donesly nám jej dvě paní ze Spolku pro lůžkový hospic Mezi stromy, z. s. . Paní Veronika nám vyprávěla krásný příběh o ,,ořešáku,, a také jsme jako pozornost dostali krásné pastelky. Moc děkujeme a přejeme jen samé úspěchy.

Celý příspěvek

V dubnu se žáci z 1. C zúčastnili akce Noc s Andersenem. Dozvěděli jsme se něco nového o dánském spisovateli, k večeři jsme si opekli špekáčky a před spaním jsme si prohlédli krásné knížky a přečetli pohádky na dobrou noc. Následující den jsme navštívili jihlavskou zoologickou zahradu a její program PodpoVRCHEM, se kterým jsme poznávali africká zvířata. Africké putování se nám všem moc líbilo.

Celý příspěvek

Dubnová vycházka prověřila výdrž a sílu našich malých turistů. Děti si změřily síly na posilovacím hřišti a poté si odpočinuly v relaxační zóně. Po cestě na nás čekaly i krkolomné překážky. Vše jsme zvládli a těšíme se na poslední letošní květnový výšlap 🙂

IMG_0046
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz
baner-bily