Škola, do které stojí za to chodit

1.A – 15/16

Koncem minulého týdne se konal další ročník Spaní ve škole aneb deváťáci pro prvňáky. Počasí nám přálo, tak jsme si všichni užili dovádění na školní zahradě a společné opékání špekáčků. Naši „nejstarší“ připravili pro naše „nejmladší“ zajímavá stanoviště plná různých úkolů. Společně si prošli i orientační závod. Snad nejvíce se všichni těšili na noční procházku školou. Přes malé slzičky nakonec většina malých žáčků, za podpory velkých kamarádů, stezku odvahy prošla bez úhony. Všichni si zábavné odpoledne prima užili. Našim deváťákům přejeme hodně úspěchů v novém studiu a  našim nejmenším….ať se jim daří minimálně jak jejich velkým kamarádům.

Celý příspěvek

Dubnová vycházka prověřila výdrž a sílu našich malých turistů. Děti si změřily síly na posilovacím hřišti a poté si odpočinuly v relaxační zóně. Po cestě na nás čekaly i krkolomné překážky. Vše jsme zvládli a těšíme se na poslední letošní květnový výšlap 🙂

Ve čtvrtek se žáci prvních ročníků zúčastnili programu „Noc s Andersenem“, jehož cílem bylo seznámit děti s významným spisovatelem a tvůrcem pohádek. O jeho pohádky nebyla nouze. Po výborné večeři v podobě dozlatova opečených buřtíků jsme se přesunuli do třídy, kde nás na plavbu pozvala Malá mořská víla. U čtené pohádky o Malence jsme už pomalu přivírali očka. Spaní ve třídě bylo plné dobrodružství a zábavy. Druhý den se žáci po vydatné snídani opět věnovali pohádkám a plnili zábavné. Celý příspěvek

Ve čtvrtek jsme se s turistickým kroužkem rozhodli, že si pořádně protáhneme tělo a potrénujeme nožky. I přes ne příliš příznivé počasí jsme si vycházku moc užili. Odměnou po náročné cestě nám bylo skotačení na hřišti, které bylo jen a jen pro nás 🙂

Dnešní den jsme si užívali  v karnevalu. Každá třída nejdříve individuálně sama, poté jsme se všichni sešli v tělocvičně, kde měl pro nás připravený krásný program pan Pavel Novák. Děti si zatancovaly, zasoutěžily i poslechly a zazpívaly pěkné písničky. Den jsme si velmi užili.

Zúčastnili jsme se našeho prvního společného programu prevence na téma Kamarádství. Povídali jsme si, jaký by měl být náš kamarád a jak bychom se měli k sobě chovat.

Ve středu se žáci prvních tříd zúčastnili programu, který je seznámil s významem poezie či s pravidly při tvorbě básniček. Děti se formou pohádky dozvěděly, jakých chyb se recitátoři často dopouští a čeho by se měli vyvarovat. Trochu netradiční Karkulka nakonec složila krásnou básničku pro babičku k svátku a s pomocí vlka a kozla natrénovala její přednes. Program se dětem moc líbil a vědomosti o recitování mohou využít ve školním kole recitační soutěže.

V prosinci jsme se poprvé společně podívali do městské knihovny. Paní knihovnice měly pro nás připraven poučný program o Vánocích a vánočních zvycích.

IMG_0048
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz
baner-bily