Škola, do které stojí za to chodit

8.B – 14/15

Dnes jsme si společně užili při rozlučkové party Kamily Neumannové. Kamča byla tak hodná a přinesla nám výborné zákusky a společně jsme si symbolicky připili dětským šampaňským. Jako vzpomínku na kolektiv 8.B jí spolužáci připravili překvapení v podobě trička s fotografií celé třídy a s podpisy spolužáků. Celý příspěvek

Ve dnech 1. – 3. 6. 2015 vyrazila většina žáků třídy 8.B na školní výlet. Ubytovaní jsme byli v Hájence Černé lesy nedaleko Brtnice, kde jsme si sami vařili a užívali klid lesa. Za tři dny jsme nachodili téměř 30 km. Prošli jsme se údolím řeky Brtnice, dobyli zříceninu hradu Rokštejn. Paní učitelka s Jájou nám připravily noční stezku odvahy, při které se někteří z nás docela báli. Výlet se nám vydařil, hodně jsme se pobavili a už teď se těšíme na další společnou akci.

 

V tomto týdnu se žáci 2. stupně zúčastnili vodáckého kurzu na řece Vltavě. I přes nepřízeň počasí si všichni vodácký kurz užili.

Všechny fotografie z kurzu bude možno stáhnout později z web stránek školy nebo přímo u p. Špejtka.  

V minulém týdnu se žáci z 8.B (Kristýna Budínová, Michal Němec a Kamil Wiesner) zúčastnili krajského kola zeměpisné soutěže Eurorebus. Z 30 zúčastněných škol v kategorii třídních kolektivů druhého stupně ZŠ a víceletých gymnázií se 8.B umístila na krásném 10. místě. Před našimi žáky byli pouze žáci z víceletých gymnázií.

Na celkové výsledky se můžete podívat zde:

http://www.eurorebus.cz/docs/cms/výsledky/20.%20ročník/jihlava/tridy_jihlava_zs02.pdf

Jako každoročně proběhlo dnes vyhodnocení „Velikonoční soutěže o nejhezčí velikonoční dekoraci“. Opět se sešlo velké množství nápaditých dekorací.

Výsledky soutěže:

1.stupeň

  1. místo – třída 3.C
  2. místo – Polová K. (5.B); Jonáková K. (5.B)
  3. místo – Peltán M. (3.B)

2.stupeň

  1. místo – Dubová J. (7.A)
  2. místo – Bruknerová L. (9.A)
  3. místo – Havlík M. (6.B)

Zvláštní ocenění: skupina družiny 1.A; skupina družiny 3.A+3.B

Dnes se v prostorách školního divadla uskutečnily již tradiční „Jazykové dovednosti 2015“. Žáci 2. stupně předvedli své získané jazykové dovednosti ostatním spolužákům. Na letošních jazykových dovednostech zazněla mimo již tradiční angličtiny, také ruština a němčina. Ruský nebo německý jazyk si volí naši žáci 7. ročníku, jako svůj povinný druhý cizí jazyk.

Školní kolo recitační soutěže se stalo každoroční tradicí naší školy. To letošní bylo pro žáky 2.stupně uspořádáno dne 25.2.2015 . „Tradiční“ však rozhodně nebylo! Každý, kdo představení navštívil – žáci, pedagogové i porota, odcházel s úsměvem, často i se slzami v očích. Překvapeni, okouzleni, nadšeni! A není divu – sami moderátoři složili vlastní báseň jako úvod k vlastnímu vystoupení, účinkující předvedli nevšední výkon při přednesu básní, ale i prozaických textů a příjemný čas doplnil i doprovodný program žáků. Děkujeme všem účinkujícím a žákům postupujícím do oblastního kola držíme palce.

Výsledky soutěže

III. kategorie

1. místo Patrik Stehlík, 6.A

2. místo Silvie Dočekalová, 6.B

3. místo Agáta Sedláková, 7.A, Elena Krebsová, 6.A

IV. kategorie

1. místo Petra Brunová, 8.A

2. místo Roman Kozel, 9.A

3. místo Anita Šebková, 8.A, Kamil Wiesner, 8.B

 

IMG_0051
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz
baner-bily