Škola, do které stojí za to chodit

7.A – 14/15

V tomto týdnu se žáci 2. stupně zúčastnili vodáckého kurzu na řece Vltavě. I přes nepřízeň počasí si všichni vodácký kurz užili.

Všechny fotografie z kurzu bude možno stáhnout později z web stránek školy nebo přímo u p. Špejtka.  

Jako každoročně proběhlo dnes vyhodnocení „Velikonoční soutěže o nejhezčí velikonoční dekoraci“. Opět se sešlo velké množství nápaditých dekorací.

Výsledky soutěže:

1.stupeň

  1. místo – třída 3.C
  2. místo – Polová K. (5.B); Jonáková K. (5.B)
  3. místo – Peltán M. (3.B)

2.stupeň

  1. místo – Dubová J. (7.A)
  2. místo – Bruknerová L. (9.A)
  3. místo – Havlík M. (6.B)

Zvláštní ocenění: skupina družiny 1.A; skupina družiny 3.A+3.B

Dnes se v prostorách školního divadla uskutečnily již tradiční „Jazykové dovednosti 2015“. Žáci 2. stupně předvedli své získané jazykové dovednosti ostatním spolužákům. Na letošních jazykových dovednostech zazněla mimo již tradiční angličtiny, také ruština a němčina. Ruský nebo německý jazyk si volí naši žáci 7. ročníku, jako svůj povinný druhý cizí jazyk.

Školní kolo recitační soutěže se stalo každoroční tradicí naší školy. To letošní bylo pro žáky 2.stupně uspořádáno dne 25.2.2015 . „Tradiční“ však rozhodně nebylo! Každý, kdo představení navštívil – žáci, pedagogové i porota, odcházel s úsměvem, často i se slzami v očích. Překvapeni, okouzleni, nadšeni! A není divu – sami moderátoři složili vlastní báseň jako úvod k vlastnímu vystoupení, účinkující předvedli nevšední výkon při přednesu básní, ale i prozaických textů a příjemný čas doplnil i doprovodný program žáků. Děkujeme všem účinkujícím a žákům postupujícím do oblastního kola držíme palce.

Výsledky soutěže

III. kategorie

1. místo Patrik Stehlík, 6.A

2. místo Silvie Dočekalová, 6.B

3. místo Agáta Sedláková, 7.A, Elena Krebsová, 6.A

IV. kategorie

1. místo Petra Brunová, 8.A

2. místo Roman Kozel, 9.A

3. místo Anita Šebková, 8.A, Kamil Wiesner, 8.B

 

Dne 17.10. jsme vyrazili na dějepisnou exkurzi do Mikulčic, kde jsme si měli prohlédnout staré hradiště z dob Velké Moravy. Dále pro nás bylo nachystáno několik doprovodných akcí, při kterých jsme si mohli vyzkoušet každodenní činnosti tehdejších Moravanů, například mletí obilí pomocí kamenů, vyšívání Celý příspěvek

IMG_0051
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz
baner-bily