Škola, do které stojí za to chodit

6.A – 14/15

Naše žákyně Petra Krechlerová (6.A) dosáhla výborného výsledku v testování společnosti Scio pro základní školy a odpovídající ročníky víceletých gymnázií, které proběhlo v prvním pololetí školního roku 2015/2016. Blahopřejeme.

Ocenění společnosti Scio

Ve dnech 27. a 28. 5. 2015 zorganizovala 6.A a 6.B charitativní akci na pomoc dětem Afriky. Žáci obou tříd nabízeli v době velké přestávky vlastnoručně upečené moučníky, koláčky atd. za symbolickou cenu 10,-Kč. Podařilo se nám společným úsilím shromáždit překvapivou částku 7 642,-Kč. Vybraná částka bude odeslána na konto UNICEF na pomoc africkým dětem. Děkujeme všem maminkám, pedagogům i nepedagogickým pracovníkům, kteří naší školní akci podpořili.

V tomto týdnu se žáci 2. stupně zúčastnili vodáckého kurzu na řece Vltavě. I přes nepřízeň počasí si všichni vodácký kurz užili.

Všechny fotografie z kurzu bude možno stáhnout později z web stránek školy nebo přímo u p. Špejtka.  

Jako každoročně proběhlo dnes vyhodnocení „Velikonoční soutěže o nejhezčí velikonoční dekoraci“. Opět se sešlo velké množství nápaditých dekorací.

Výsledky soutěže:

1.stupeň

  1. místo – třída 3.C
  2. místo – Polová K. (5.B); Jonáková K. (5.B)
  3. místo – Peltán M. (3.B)

2.stupeň

  1. místo – Dubová J. (7.A)
  2. místo – Bruknerová L. (9.A)
  3. místo – Havlík M. (6.B)

Zvláštní ocenění: skupina družiny 1.A; skupina družiny 3.A+3.B

Dnes se v prostorách školního divadla uskutečnily již tradiční „Jazykové dovednosti 2015“. Žáci 2. stupně předvedli své získané jazykové dovednosti ostatním spolužákům. Na letošních jazykových dovednostech zazněla mimo již tradiční angličtiny, také ruština a němčina. Ruský nebo německý jazyk si volí naši žáci 7. ročníku, jako svůj povinný druhý cizí jazyk.

Školní kolo recitační soutěže se stalo každoroční tradicí naší školy. To letošní bylo pro žáky 2.stupně uspořádáno dne 25.2.2015 . „Tradiční“ však rozhodně nebylo! Každý, kdo představení navštívil – žáci, pedagogové i porota, odcházel s úsměvem, často i se slzami v očích. Překvapeni, okouzleni, nadšeni! A není divu – sami moderátoři složili vlastní báseň jako úvod k vlastnímu vystoupení, účinkující předvedli nevšední výkon při přednesu básní, ale i prozaických textů a příjemný čas doplnil i doprovodný program žáků. Děkujeme všem účinkujícím a žákům postupujícím do oblastního kola držíme palce.

Výsledky soutěže

III. kategorie

1. místo Patrik Stehlík, 6.A

2. místo Silvie Dočekalová, 6.B

3. místo Agáta Sedláková, 7.A, Elena Krebsová, 6.A

IV. kategorie

1. místo Petra Brunová, 8.A

2. místo Roman Kozel, 9.A

3. místo Anita Šebková, 8.A, Kamil Wiesner, 8.B

 

Jako každý rok jsme se zůčastnili této soutěže ve skoku vysokém.  Mezi žáky se na prvním místě umístil Roman Dočkal a na třetím Tomáš Fedra. Anita Šebková vybojoval druhé místo mezi žákyněmi. Všem velká gratulace.

Kluci a holky ze šesté třídy si v dějepise odskočili na trochu divokou návštěvu do pravěku. Naštěstí se na to dobře připravili ve výtvarné výchově, kde si vyrobili nástroje, zbraně, šperky a sošky. Našim pravěkým slečnám to opravdu slušelo, chlapci zase vypadali jako zkušení lovci a bojovníci a jistě by se v nejstarším období našich dějin neztratili.

IMG_0051
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz
baner-bily