Škola, do které stojí za to chodit

5.B – 14/15

Dnes jsme se vypravili do brněnského Planetária, kde jsme se dozvěděli spoustu nových informací o souhvězdích, naší sluneční soustavě i o pohybech Země a Měsíce. Počasí nám příliš nepřálo, ale výlet se nám vydařil.

3. června jsme jeli na výlet do Prahy, abychom se seznámili s místy v našem hlavním městě, o kterých jsme se ve škole učili. Navštívili jsme Pražský hrad, Zlatou uličku, Karlův most, Staroměstské náměstí, Planetárium a jiná zajímavá místa. Cestování po Praze jsme si zjednodušili jízdou metrem, abychom toho stihli více. Přestože jsme se vrátili značně utrmáceni, výlet se nám líbil.

Naše třída, 5.B. se s 1.stupněm rozloučila svým Ročníkovým dnem, při kterém jsme sehráli divadelní představení na téma Krkonošské pohádky. Jak se nám vystoupení podařilo, posoudili všichni, kteří se na nás přišli podívat.

Po dlouhé době nás opět navštívila příslušnice městské policie se zajímavou přednáškou o kouření na veřejnosti. Zároveň nám na nové pomůcce ukázala škodlivost kouření (obsah dehtu, který se kuřákům dostává do plic). Přednáška byla zajímavá a mnohým objasnila, že bez kouření je život rozhodně zdravější.

Dne 23. 1. proběhlo v našem divadelním sále školní kolo recitační soutěže 1. stupně školy. Představily se nám děti i z přípravný třídy a 1. ročníků.

1.kategorie (2. a 3. ročníky)

  1. místo – Dita Mauleová 3.A
  2. místo – Vojtěch Spurný 3.B
  3. místo – Mikuláš Dreisig 3.A

2.kategorie (4. a 5. ročníky)

  1. místo – Adéla Fejtová 4.A
  2. místo – Adam Kejda 4.A
  3. místo – Kristýna Vedralová 4.A

Žáci na 1. a 2. místě postupují do okresního kola recitační soutěže v DDM, které se koná 5. 3. 2015. Všichni recitátoři si zaslouží velkou pochvalu.

IMG_0051
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz
baner-bily