Škola, do které stojí za to chodit

5.A – 14/15

Na začátku června jsme navštívili naše hlavní město. Výlet se velmi vydařil. Po návštěvě hradu a pamětihodností jsme se podívali i do planetária.

Dne 23. 1. proběhlo v našem divadelním sále školní kolo recitační soutěže 1. stupně školy. Představily se nám děti i z přípravný třídy a 1. ročníků.

1.kategorie (2. a 3. ročníky)

  1. místo – Dita Mauleová 3.A
  2. místo – Vojtěch Spurný 3.B
  3. místo – Mikuláš Dreisig 3.A

2.kategorie (4. a 5. ročníky)

  1. místo – Adéla Fejtová 4.A
  2. místo – Adam Kejda 4.A
  3. místo – Kristýna Vedralová 4.A

Žáci na 1. a 2. místě postupují do okresního kola recitační soutěže v DDM, které se koná 5. 3. 2015. Všichni recitátoři si zaslouží velkou pochvalu.

Ve středu 7.1. jsme se zúčastnili dalšího pořadu Vrakbaru. Tentokrát bylo téma zaměřené na média. Dozvěděli jsme se, co to média jsou i co nám přináší. Čím nám mohou škodit a na co si dát pozor na internetu.

Ve středu 17.9. jsme se zúčastnili programu prevence na téma Drogy. Dozvěděli jsme se, že drogy způsobují to, že si lidé na ně navyknou a nemohou s nimi přestat. Poškozují zdraví, mohou způsobit i smrt. Ničí vztahy s rodiči, sourozenci, kamarády. Lidé se po jejich užití chovají jinak než obvykle. Drogy mohou lidem všechno vzít – školu, práci, rodinu, zájmy i peníze.

IMG_0051
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz
baner-bily