Škola, do které stojí za to chodit

3.B – 14/15

V týdnu 11.-18.7. jsme si s dětmi vyrazili na Letní šmoulování. Běhěm celého běhu tábora jsme stihli spoustu věcí – mnoho různých soutěží, výrobu šmoulího trička, výrobky ze sádry, koupání, zpívání, výrobu Celý příspěvek

V hodinách výtvarné výchovy nejen kreslíme a malujeme, ale seznamujeme se i s umělci a jejich díly. Naposledy jsme se nechali inspirovat pestrobarevným obrazem Čtverce se soustřednými kruhy, který namaloval Vasilij Kandinskij roku 1913. Posuďte sami, zda se nám podařilo rozmístit čtverce s kruhy tak, aby vznikl pestrý vzor s kontrastem barev. Stejně jako hudba, tak i barvy vyjadřují pocity… Jaký máte z našeho obrazu pocit?

Dne 23. 1. proběhlo v našem divadelním sále školní kolo recitační soutěže 1. stupně školy. Představily se nám děti i z přípravný třídy a 1. ročníků.

1.kategorie (2. a 3. ročníky)

  1. místo – Dita Mauleová 3.A
  2. místo – Vojtěch Spurný 3.B
  3. místo – Mikuláš Dreisig 3.A

2.kategorie (4. a 5. ročníky)

  1. místo – Adéla Fejtová 4.A
  2. místo – Adam Kejda 4.A
  3. místo – Kristýna Vedralová 4.A

Žáci na 1. a 2. místě postupují do okresního kola recitační soutěže v DDM, které se koná 5. 3. 2015. Všichni recitátoři si zaslouží velkou pochvalu.

V pátek se v našem divadelním sále uskutečnila recitační soutěž 1. stupně. Mimo soutěž se představila přípravná třída, která společně recitovala básničku Krokodýl s pohybovým doprovodem. Dále naši prvňáčci, kteří sice také ještě nesoutěžili, ale příští rok budou jistě velkou konkurencí. V první kategorii soutěžili a prezentovali své třídy druháci a třeťáci. Děti byly velice šikovné a za jejich domácí přípravu a odvahu jim patří pochvala!

Ve čtvrtek 23.10 jsme navštívili pobočku jihlavské knihovny, kde jsme se dozvěděli mnoho nových zajímavých informací o Václavu Čtvrtkovi , přečetli si jednu z jeho pohádek a změřili síly v několika soutěžích.

Dnes 19.9. jsme se zúčastnili programu Správy a údržby silnic – Cestářské rodeo. Děti si zde prohlédly cestářskou techniku – sypače, rozmetadla a jiné vozy. Viděli jsme  soutěž vozidla s radlicí, které muselo projíždět určenou trasou mezi kužely. Dále pak simulátor autonehody a městská policie měla připravenou soutěž v jízdě na koloběžce, kde dětem byla měřena rychlost radarem. Viděly také práci záchranářů, kteří ošetřovali raněného cyklistu. Na závěr si pak všichni zaskákaly na skákacím hradě. Neměli jsme moc času, ale příští rok se třeba stihneme svézt i v sypačském voze.   

IMG_0048
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz
baner-bily