Škola, do které stojí za to chodit

2.C – 14/15

Ještě před koncem školního roku jsme se vypravili na exkurzi do krejčovské dílny k EMINĚ MAMINCE. Paní Kovářová a její spolupracovnice připravily velmi zajímavý program. Poznali jsme různé druhy látek a zkusili jsme si šití na stroji. Závěrem jsme si odnesli svůj výrobek na památku. Moc děkujeme paní Kovářové za pozvání a těšíme se na další exkurze.

Naše letošní čtenářské snažení jsme zakončili návštěvou knihovny. Paní knihovnice si pro nás připravila pěkný program plný čtení, kvízů a soutěží o včelích medvídcích.

A už hurá s knihou na prázdniny!

Letošní výlet do Kamenice nad Lipou za skřítkem Fábulou se nám vydařil. Nejprve jsme chvilku bloudili a v bludišti našli tajenku. Zábava byla i v místnosti s hlavolamy a ve 13. komnatě, ale nejvíce jsme si užili v tajemné podzemní říši. Někteří se hodně báli čerta i čarodějnice. Těšíme se na nová trička, která jsme si nazdobili závěrem.

Ve čtvrtek ráno jsme si vyrobili papírovou čarodějnici. Potom  jsme se vydali do centra Jihlavy. Naším záměrem bylo prohlédnout si Jihlavu z jihlavské brány a mrknout, jestli už nějaké opravdovské čarodějnice nelétají nad Jihlavou. Nahoru jsme se ale nedostali, bohužel. Proto jsme si zařádili na dětském hřišti, mrkli na ledovou kostku na náměstí a pomaloučku došli zpět do školy.

Jak si čistit zoubky nám pověděli dva budoucí zubní lékaři. Vše nám dokonale vysvětlili, jen škoda, že 5 žáků nemělo zubní kartáček!

Naše návštěva knihovny nám tentokrát přinesla poznatky o spisovateli Miloši Macourkovi. Luštili jsme křížovku a doplňovali pohádku. Na závěr jsme si zase vypůjčili knížky.

Letošní rok jsme se s Milanem Řezníčkem věnovali zdravému životnímu stylu. Nejprve každý řekl, co sám dělá pro své zdraví, pak jsme si zahráli hru a nakonec jsme nakreslili svou oblíbenou volnočasovou aktivitu. Vrakbar pro nás dělá zajímavé věci, těšíme se na další.

A je to tady! Dlouho očekávaný Karneval s Míšou. Pečlivě jsme si připravili masky – někdo koupil, někdo vypůjčil a někdo sám s pomocí rodičů vyrobil. Všem to slušelo! Posuďte sami!

Dne 23. 1. proběhlo v našem divadelním sále školní kolo recitační soutěže 1. stupně školy. Představily se nám děti i z přípravný třídy a 1. ročníků.

1.kategorie (2. a 3. ročníky)

  1. místo – Dita Mauleová 3.A
  2. místo – Vojtěch Spurný 3.B
  3. místo – Mikuláš Dreisig 3.A

2.kategorie (4. a 5. ročníky)

  1. místo – Adéla Fejtová 4.A
  2. místo – Adam Kejda 4.A
  3. místo – Kristýna Vedralová 4.A

Žáci na 1. a 2. místě postupují do okresního kola recitační soutěže v DDM, které se koná 5. 3. 2015. Všichni recitátoři si zaslouží velkou pochvalu.

V pátek se v našem divadelním sále uskutečnila recitační soutěž 1. stupně. Mimo soutěž se představila přípravná třída, která společně recitovala básničku Krokodýl s pohybovým doprovodem. Dále naši prvňáčci, kteří sice také ještě nesoutěžili, ale příští rok budou jistě velkou konkurencí. V první kategorii soutěžili a prezentovali své třídy druháci a třeťáci. Děti byly velice šikovné a za jejich domácí přípravu a odvahu jim patří pochvala!

Poslední školní den v tomto roce jsme si pěkně užili, nejprve jsme si zopakovali některá vánoční anglická slovíčka, pak jsme vyráběli vánoční voňavý řetěz a pak už nastalo to pravé vánoční těšení – koledy a dárečky. Všem do roku 2015 přejeme hodně zdraví, štěstí a spokojenosti.

Někteří žáci se zúčastnili vánoční soutěže. Úspěšná byla Sophinka Pohanková, která se umístila na 2. místě. Blahopřejeme a rodičům děkujeme za pomoc.

V pondělí dopoledne jsme zahráli pohádky pro naše spolužáky a navečer pro rodiče, prarodiče a sourozence. Obě pohádky,  O koze Dóze a O dědkovi, jak měnil,  až vyměnil,  se nám povedly. Dokázali jsme, že jsme šikovní a že se nebojíme stoupnout si na „prkna, co znamenají svět“. Děkujeme  maminkám, které nám pomohli s přípravou kostýmů a panu školníkovi za vyzdobení divadla.

IMG_0048
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz
baner-bily