Škola, do které stojí za to chodit

2.C – 14/15

Ještě před koncem školního roku jsme se vypravili na exkurzi do krejčovské dílny k EMINĚ MAMINCE. Paní Kovářová a její spolupracovnice připravily velmi zajímavý program. Poznali jsme různé druhy látek a zkusili jsme si šití na stroji. Závěrem jsme si odnesli svůj výrobek na památku. Moc děkujeme paní Kovářové za pozvání a těšíme se na další exkurze.

Naše letošní čtenářské snažení jsme zakončili návštěvou knihovny. Paní knihovnice si pro nás připravila pěkný program plný čtení, kvízů a soutěží o včelích medvídcích.

A už hurá s knihou na prázdniny!

Letošní výlet do Kamenice nad Lipou za skřítkem Fábulou se nám vydařil. Nejprve jsme chvilku bloudili a v bludišti našli tajenku. Zábava byla i v místnosti s hlavolamy a ve 13. komnatě, ale nejvíce jsme si užili v tajemné podzemní říši. Někteří se hodně báli čerta i čarodějnice. Těšíme se na nová trička, která jsme si nazdobili závěrem.

Ve čtvrtek ráno jsme si vyrobili papírovou čarodějnici. Potom  jsme se vydali do centra Jihlavy. Naším záměrem bylo prohlédnout si Jihlavu z jihlavské brány a mrknout, jestli už nějaké opravdovské čarodějnice nelétají nad Jihlavou. Nahoru jsme se ale nedostali, bohužel. Proto jsme si zařádili na dětském hřišti, mrkli na ledovou kostku na náměstí a pomaloučku došli zpět do školy.

Jak si čistit zoubky nám pověděli dva budoucí zubní lékaři. Vše nám dokonale vysvětlili, jen škoda, že 5 žáků nemělo zubní kartáček!

IMG_0051
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz
baner-bily