Škola, do které stojí za to chodit

2.B – 14/15

Dnes jsme navštívili Zoologickou zahradu a využili jsme její program Zoo pod povrchem. Dnešní program se nazýval Zoo v krabici. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí o spoustě zvířátek. Vyprávěli jsme si o hadech, opicích, tygrech, medvědech a papoušcích. Cestou do školy jsme sbírali listy a vytvářeli růže. Letos nás čeká ještě jedna taková návštěva zoo a už se na ni moc těšíme. Celý příspěvek

Na letošní výlet jsme se vypravili do Kamenice nad Lipou. Tam už na nás čekal skřítek Fábula, který nás provedl celou jeho říší. Nejdříve jsme nakoukli do mini ZOO, potom do strašidelného podzemí, místností s hlavolamy (tady jsme si trochu zamotali hlavičky), něco dobrého v cukrárně do bříška, hledání tajenky v zámeckém bludišti a nakonec výroba triček. Protože nám nestihly uschnout, těšíme se, až nám je Fábula přiveze do školy.

Ve čtvrtek ráno jsme si vyrobili papírovou čarodějnici. Potom  jsme se vydali do centra Jihlavy. Naším záměrem bylo prohlédnout si Jihlavu z jihlavské brány a mrknout, jestli už nějaké opravdovské čarodějnice nelétají nad Jihlavou. Nahoru jsme se ale nedostali, bohužel. Proto jsme si zařádili na dětském hřišti, mrkli na ledovou kostku na náměstí a pomaloučku došli zpět do školy.

Tématem tentokrát byli včelí medvídci. Prošli jsme pohádkou tam a nazpátek. Po cestě jsme si zopakovali čtení s porozuměním, luštění křížovek, naši paměť, kreslení. Nakonec jsme si „na doma“ vypůjčili nové knížky a hurá do školy.

IMG_0051
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz
baner-bily