Škola, do které stojí za to chodit

2.B – 14/15

Dnes jsme navštívili Zoologickou zahradu a využili jsme její program Zoo pod povrchem. Dnešní program se nazýval Zoo v krabici. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí o spoustě zvířátek. Vyprávěli jsme si o hadech, opicích, tygrech, medvědech a papoušcích. Cestou do školy jsme sbírali listy a vytvářeli růže. Letos nás čeká ještě jedna taková návštěva zoo a už se na ni moc těšíme. Celý příspěvek

Na letošní výlet jsme se vypravili do Kamenice nad Lipou. Tam už na nás čekal skřítek Fábula, který nás provedl celou jeho říší. Nejdříve jsme nakoukli do mini ZOO, potom do strašidelného podzemí, místností s hlavolamy (tady jsme si trochu zamotali hlavičky), něco dobrého v cukrárně do bříška, hledání tajenky v zámeckém bludišti a nakonec výroba triček. Protože nám nestihly uschnout, těšíme se, až nám je Fábula přiveze do školy.

Ve čtvrtek ráno jsme si vyrobili papírovou čarodějnici. Potom  jsme se vydali do centra Jihlavy. Naším záměrem bylo prohlédnout si Jihlavu z jihlavské brány a mrknout, jestli už nějaké opravdovské čarodějnice nelétají nad Jihlavou. Nahoru jsme se ale nedostali, bohužel. Proto jsme si zařádili na dětském hřišti, mrkli na ledovou kostku na náměstí a pomaloučku došli zpět do školy.

Tématem tentokrát byli včelí medvídci. Prošli jsme pohádkou tam a nazpátek. Po cestě jsme si zopakovali čtení s porozuměním, luštění křížovek, naši paměť, kreslení. Nakonec jsme si „na doma“ vypůjčili nové knížky a hurá do školy.

A opět vítáme jaro, i když to tak venku opravdu nevypadá. Ale co dělat? Zkusíme to alespoň ve třídě a pak už jen budeme čekat… Krásné Velikonoce vám všem!

Dnes na nás čekal v knihovně Miloš Macourek a jeho knihy. Nejdříve jsme si mysleli, že nevíme, kdo to je, ale najednou se nám začalo rozsvěcovat! S chutí jsme pracovali na zadaných úkolech a nakonec si vypůjčili další knížky ke čtení. Doufám, že je do měsíce všechny přečteme!

Dnes jsme se opět přesvědčili, že platí  „opakování – matka moudrosti“. Zdravý životní styl jsme už probírali v prvouce. Dnes, s Milanem, někteří z nás oprášili vědomosti, někteří přišli na to, že je to vlastně poprvé… Teď už snad opravdu všichni víme, jak to doopravdy je.

V pátek jsme se setkali s naší oblíbenou policistkou městské policie a byli jsme v očekávání – o čem to dnes bude? Popis pachatele nám docela šel. Dozvěděli jsme se, co je nejdůležitější si zapamatovat. Formou her jsme si to i vyzkoušeli. Bylo to fajn! Snad to nebudeme muset použít v reálném životě…

Dnes, první den po prázdninách, hurá do knihovny! Program, kterým nás provázel Hurvínek, byl celý o knížkách. Jak vznikaly, na jaký papír se psalo, jak ilustrovaly. Nakonec jsme se dozvěděli, jak se vůbec v knihovně orientovat, podle čeho vybírat tu správnou knížku. A samozřejmě, jak taky s knížkou zacházet a jak se k ní správně chovat.

Někteří z nás si knížky i vypůjčili. Doufám, že je přečtou a že se objeví v našich čtenářských denících.

IMG_0048
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz
baner-bily