Škola, do které stojí za to chodit

2.A – 14/15

1 2 3 8

Nikdo by v září nevěřil, že nám ten školní rok tak rychle uteče… Náš předposlední den jsme strávili společně a vydali jsme se na procházku. Děti s nadšením přivítaly možnost hraní si na dětském hřišti a ještě větší radost měly z nanuka, který byl odměnou za jejich celoroční práci. Zvláště děti z přípravky Celý příspěvek

Zazpívat si, zatančit, zasoutěžit a něco nového se naučit a poznat… Taková byla náplň programu BOBO divadla. Po vystoupení jsme navštívili Bránu Matky Boží, kde jsme si povídali o historii Jihlavy. Vyslechli jsme několik pověstí a prohlédli si hvězdářské dalekohledy. Poté nás čekalo putování jihlavskými ulicemi, Celý příspěvek

Někomu by se mohlo zdát, že slavíme nějak moc často… Vůbec ne, jen je nás ve třídě 24. Adélka a Tomášek budou mít narozeniny sice až o prázdninách, ale proč bychom je s nimi nemohli oslavit již dnes? Adélka nám přinesla zdravou tyčinku, na které jsme si pochutnali, a Tomáškova maminka nám každému Celý příspěvek

Ještě jste se nerozhodli, kam vyrazit o prázdninách? Proč nenavštívit třeba…

Děti z 2. A by byly skvělými průvodci. Jejich znalosti o jimi vybraném státě jsou překvapující. Všichni je pozorně posloucháme, protože víme, že na konci pro nás mají přichystané zvídavé otázky a někdy i drobnou odměnu. Všem rodičům patří poděkování a velká pochvala za jejich pomoc.

Poslední dny ve škole už spočítáme na prstech jedné ruky a většina dospěláků přemýšlí, kam vyrazí na dovolenou… My zatím cestujeme prstem po mapě, ale už teď má každý představu, kam by se rád podíval… Kam vyrazíte vy? Nechte se inspirovat…

Žákovské prezentace dětí, které vytvořily ve spolupráci s rodiči a následně svou práci prezentovaly spolužákům. Práce jsou opravdu vydařené. Přijďte se podívat k nám do třídy. Brzy budeme jako Willy Fog 🙂 Poznáte podle obrázků, kterou zemi jsme právě navštívili?

Konec školního roku se blíží a naše dovednosti se každým týdnem zlepšují. Každý je čtenář a má ve svém čtenářském deníků nespočet přečtených knih. A protože naši kamarádi z mateřské školy ještě číst neumí, pozvali jsme je na návštěvu, abychom jim předvedli, co se ve škole naučí. Moc jsme se na naše kamarády těšili a připravili jsme si pro ně nejen čtení z knihy Povídání o pejskovi a kočičce: Jak myli podlahu. Tato pohádka nás provázela celým setkáním. Nejdříve jsme ji dětem zahráli, poté přečetli a nakonec jsme se na ni podívali na tabuli. Chtěli jsme děti seznámit s hranou, čtenou a animovanou pohádkou a chtěli jsme, aby posoudili, která byla nejlepší. Co myslíte, která verze to vyhrála? Na rozloučenou jsme dětem pomohli vyrobit si školní kočičku, kterou si mohou vystavit ve školce.

Kamarádi, přejeme Vám krásné prázdniny a na některé se budeme těšit v září ve škole 🙂

P. S. Hraná pohádka byla nejlepší, všem se naše divadlo líbilo.

Každý z nás má rád sladkosti… Ale ještě lepší než bonbóny jsou buchty. Anetky maminka to ví, a tak nám jednou výbornou buchtu upekla. Anetka nás všechny napínala, když si do třídy přinesla box, v němž pro nás měla „prošívanou deku“ a sušenku pro Julču. Každý Anetce popřál k jejím narozeninám a za své přání dostal sladkou odměnu. Všichni se olizovali až za ušima 🙂 Paní Havlíčková, moc Vám děkujeme. Buchta byla výborná.

Anetko, přejeme Ti všechno nejlepší, pevné zdraví a jen samé úspěchy. Máme Tě rádi!

Naše třída vyhlásila rodinnou kuchařskou soutěž, do které se zapojily téměř všechny maminky, případně babičky… Jejich úkolem bylo připravit nějakou dobrotu (sladkou, slanou), nejlépe ve spolupráci s dítětem a přinést ji na třídní schůzku, která se konala hned po skončení ročníkového dne. Nejdříve jsem si myslela, že nezvládneme sníst všechna lákadla, ale sešlo se nás opravdu hodně, jak u nás bývá zvykem 🙂 Než jsem stihla tu krásu vyfotit a pořádně si přinesené pokrmy prohlédnout, po většině zbyl už jen prázdný tác. Což je jen dobře, je vidět, že maminky péct opravdu umí! Po divadelním představení si všichni naplnili bříška, popovídali a spokojeně odcházeli domů. Setkání se vyvedlo, byla to příjemná odměna nejen pro vystupující děti.

Děkuji všem, kteří se do soutěže zapojili. A kdo to vlastně vyhrál? Přece každý, kdo se zúčastnil!!

To bylo tenkrát… ve čtvrtek 28. 5., když pejsek a kočička ještě spolu hospodařili; měli u lesa svůj malý domeček a tam spolu bydleli a chtěli všechno dělat tak, jak to dělají velcí lidé.

Náš ročníkový den, který jsme zahráli nejen našim spolužákům, ale především našim rodičům a prarodičům, byl inspirovaný Povídáním o pejskovi a kočičce. Připravili jsme si veselé vyprávění o dvou kamarádech. Povídání o tom, jak pejsek a kočička myli podlahu, jak pekli dort nebo o tom, jak si pejsek roztrhl kalhoty a kočička mu je zašila dešťovkou. Poslali jsme i dopis dětem z 2. A, v našem případě vzkaz našim rodičům. Vystoupení se všem moc líbilo. Děti si zaslouží velikou pochvalu a rodiče poděkování za jejich pomoc s učením textu a za přípravu kostýmů.

1 2 3 8
IMG_0051
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz
baner-bily