Škola, do které stojí za to chodit

1.D – 14/15

Dnes 4. března nás navštívili lektoři Vraku, aby si s námi povídali o přátelství a o vzájemných vztazích ve třídě. Moc jsme si to užili, kreslili jsme, hráli zajímavé hry, poslechli si pohádku o Xénii. Děkujeme a už se těšíme na další setkání s Milanem Řezníčkem.

 

Dnes  se žáčci z 1.D setkali s knihovnickým skřítkem Kniháčkem.  Studenti dramatického oboru ZUŠ  jim zahráli pohádku a pak je pasovali na ČTENÁŘE- RYTÍŘE OCHRÁNCE DOBRÝCH KNIH.

Každý pasovaný rytíř a rytířka dostali pamětní list a radovali se, že se jim otevřel nový svět knížek plný dobrodružství a snění.

 

V úterý do školy nepřišli žáčci, ale rytíři, ptáček Black, princezna, Superman, Pikachu, vlk a medvídek. Byl karneval s Míšou. Poznáte  nás? Moc jsme si to užili a těšíme se až se s Míšou zase setkáme.

Dne 23. 1. proběhlo v našem divadelním sále školní kolo recitační soutěže 1. stupně školy. Představily se nám děti i z přípravný třídy a 1. ročníků.

1.kategorie (2. a 3. ročníky)

  1. místo – Dita Mauleová 3.A
  2. místo – Vojtěch Spurný 3.B
  3. místo – Mikuláš Dreisig 3.A

2.kategorie (4. a 5. ročníky)

  1. místo – Adéla Fejtová 4.A
  2. místo – Adam Kejda 4.A
  3. místo – Kristýna Vedralová 4.A

Žáci na 1. a 2. místě postupují do okresního kola recitační soutěže v DDM, které se koná 5. 3. 2015. Všichni recitátoři si zaslouží velkou pochvalu.

V pátek se v našem divadelním sále uskutečnila recitační soutěž 1. stupně. Mimo soutěž se představila přípravná třída, která společně recitovala básničku Krokodýl s pohybovým doprovodem. Dále naši prvňáčci, kteří sice také ještě nesoutěžili, ale příští rok budou jistě velkou konkurencí. V první kategorii soutěžili a prezentovali své třídy druháci a třeťáci. Děti byly velice šikovné a za jejich domácí přípravu a odvahu jim patří pochvala!

IMG_0051
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz
baner-bily