Škola, do které stojí za to chodit

1.C – 14/15

V týdnu 11.-18.7. jsme si s dětmi vyrazili na Letní šmoulování. Běhěm celého běhu tábora jsme stihli spoustu věcí – mnoho různých soutěží, výrobu šmoulího trička, výrobky ze sádry, koupání, zpívání, výrobu Celý příspěvek

Na tento den jsme se všichni těšili. Někteří žáčci dostali knižní odměnu za celoroční práci, všichni pak to dlouho očekávané krásné vysvědčení.Některým rodičům ukáply i malé slzičky.  Díky p. Piskové a p. Celý příspěvek

Školní rok jsme zakončili třídenním výletem. Někteří byli z domu přes noc poprvé, ale všichni to zvládli úžasně. I když nám počasí až tak moc nepřálo, my jsme si to užili. Hráli jsme spoustu her, vydováděli se na Celý příspěvek

Dnešním slunečným dnem jsme oslavili Den dětí. Nejdříve jsme mrkli ve třídě na krátkou pohádku, pak jsme se vydali autobusem do Zborné. Zde jsme opekli buřty a nacpali si pupíčky dalšími dobrotami: zmrzlinou, brambůrky, modrou limčou. No doufám, že zítra bude všem dětem dobře a vrhneme se na poslední měsíc školy. Už nám chybí jen pár dní:)

Dnešní den u nás probíhal ve znamení čarodějnic a čarodějů. Ráno jsme se převlékli do svých kostýmů a šli do tělocvičny. Zde jsme plnili řadu úkolů (hod žábou nebo pavoukem na cíl, přenášení netopýrů ,vyčištění kouzelného lesa, čarodějnický pliv, složení rozbitého zrcadla, cesta za řidičským průkazem na koštěti, ochutnávka hadího ocásku), abychom složili čarodějnickou maturitní zkoušku a získali vysvědčení a řidičský průkaz na koště či jiné motorové i nemotorové vozidlo. Potom jsme se odebrali na školní zahradu, opekli si špekáčky a spálili naše papírové čarodějnice. Den jsme si užili.  

Dnes k nám na návštěvu přišla policistka paní Klimešová, která si s dětmi povídala o volání na tísňové linky. Děti si zopakovaly  telefonní čísla, zahrály divadlo na správný telefonní hovor při oznámení požáru, úrazu i krádeže. Žáčci byli moc šikovní a také si vysloužili pochvalu.

Dnes jsme byli v knihovně slavnostně pasováni skřítkem Kniháčkem a princeznou Pohádkou na „rytíře čtenáře“. Povídali jsme si o tom, jak se ke knížkám chovat, viděli jsme pěknou pohádku o princezně. Nakonec jsme všichni dostali čtenářské průkazky a stali se z nás velcí čtenáři.  

Tento týden jsme si v hodinách pracovního vyučování a výtvarné výchovy vyzdobili a přichystali třídu na karneval. Už se těšíme na úterý, kdy karnevalový rej vypukne v tělocvičně s paní Míšou Růžičkovou.

Dne 23. 1. proběhlo v našem divadelním sále školní kolo recitační soutěže 1. stupně školy. Představily se nám děti i z přípravný třídy a 1. ročníků.

1.kategorie (2. a 3. ročníky)

  1. místo – Dita Mauleová 3.A
  2. místo – Vojtěch Spurný 3.B
  3. místo – Mikuláš Dreisig 3.A

2.kategorie (4. a 5. ročníky)

  1. místo – Adéla Fejtová 4.A
  2. místo – Adam Kejda 4.A
  3. místo – Kristýna Vedralová 4.A

Žáci na 1. a 2. místě postupují do okresního kola recitační soutěže v DDM, které se koná 5. 3. 2015. Všichni recitátoři si zaslouží velkou pochvalu.

V pátek se v našem divadelním sále uskutečnila recitační soutěž 1. stupně. Mimo soutěž se představila přípravná třída, která společně recitovala básničku Krokodýl s pohybovým doprovodem. Dále naši prvňáčci, kteří sice také ještě nesoutěžili, ale příští rok budou jistě velkou konkurencí. V první kategorii soutěžili a prezentovali své třídy druháci a třeťáci. Děti byly velice šikovné a za jejich domácí přípravu a odvahu jim patří pochvala!

IMG_0048
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz
baner-bily