Škola, do které stojí za to chodit

1.B – 14/15

Školní rok jsme zakončili třídenním výletem. Někteří byli z domu přes noc poprvé, ale všichni to zvládli úžasně. I když nám počasí až tak moc nepřálo, my jsme si to užili. Hráli jsme spoustu her, vydováděli se na Celý příspěvek

Dnešním slunečným dnem jsme oslavili Den dětí. Nejdříve jsme mrkli ve třídě na krátkou pohádku, pak jsme se vydali autobusem do Zborné. Zde jsme opekli buřty a nacpali si pupíčky dalšími dobrotami: zmrzlinou, brambůrky, modrou limčou. No doufám, že zítra bude všem dětem dobře a vrhneme se na poslední měsíc školy. Už nám chybí jen pár dní:)

Dnešní den u nás probíhal ve znamení čarodějnic a čarodějů. Ráno jsme se převlékli do svých kostýmů a šli do tělocvičny. Zde jsme plnili řadu úkolů (hod žábou nebo pavoukem na cíl, přenášení netopýrů ,vyčištění kouzelného lesa, čarodějnický pliv, složení rozbitého zrcadla, cesta za řidičským průkazem na koštěti, ochutnávka hadího ocásku), abychom složili čarodějnickou maturitní zkoušku a získali vysvědčení a řidičský průkaz na koště či jiné motorové i nemotorové vozidlo. Potom jsme se odebrali na školní zahradu, opekli si špekáčky a spálili naše papírové čarodějnice. Den jsme si užili.  

Ve čtvrtek nás v naší třídě navštívila paní policistka z městské policie. Díky ní a jejím napínavým  příběhům jsme se naučili nejdůležitější telefonní čísla na policii, hasiče a záchranou službu. Vyzkoušeli jsme si, jak probíhají telefonáty na tato místa. Těšíme se na další zajímavé povídání.

Ve středu 4.3. byla naše třída 1.B v knihovně pasována na čtenáře. Při pasování nás doprovázel skřítek Kniháček spolu s rytířem, princeznou a dalšími postavami. Pasování bylo velice pěkné a těšíme se, že se do knihovny půjdeme někdy společně podívat.

3.3. Za námi dorazil Milan Řezníček z Vrak baru. Povídali jsme si o přátelství a vztazích v kolektivu. Děti si vyzkoušely nejrůznější druhy pozdravů, kreslily své kamarády a vyprávěly, jak by se měl jejich kamarád chovat.

Dnes proběhl již dlouho očekávaný karneval! V naší třídě se objevilo nejvíce čarodějnic a pirátů, ale nezůstávaly pozadu, ani postavy z kreslených seriálů, či andílci, princezny a další.  Nejdříve jsme trénovali práci ve skupinkách, která se dětem velmi zdařila, dále jsme kreslili a tančili a vyvrcholení přišlo v tělocvičně, kam za námi přijela paní Míša Růžičková. vystoupení bylo moc pěkné a moc jsme si to užili.

IMG_0051
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz
baner-bily