Škola, do které stojí za to chodit

1.A – 14/15

Skřítek Fábula nás pozval do své Pohádkové říše v Kamenici nad Lipou. Vydali jsme se nejprve na cestu pohádkovým sklepením, kde jsme se setkali s královnou, princeznou, čarodějnicí i čertem, v cukrárně jsme se občerstvili, v tvořivé dílně jsme si pomalovali trička, v mini zoo jsme vylekali pár zvířátek a v království hlavolamů jsme potrápili své hlavinky.

Veselé zoubky je název preventivního programu o správné péči o dětský chrup, kterého jsme se dneska zúčastnili. Vysvětlili jsme si správné čištění zubů, vyzkoušeli jsme si to na maketách. Za odměnu jsme si všichni odnesli balíček.

Dnes k nám  přišla policistka paní Klimešová, která si s dětmi povídala o volání na tísňové linky. Děti si zopakovaly  telefonní čísla, zahrály divadlo na správný telefonní hovor při oznámení požáru, úrazu i krádeže. Žáčci byli moc šikovní a také si vysloužili pochvalu.

Dne 23. 1. proběhlo v našem divadelním sále školní kolo recitační soutěže 1. stupně školy. Představily se nám děti i z přípravný třídy a 1. ročníků.

1.kategorie (2. a 3. ročníky)

  1. místo – Dita Mauleová 3.A
  2. místo – Vojtěch Spurný 3.B
  3. místo – Mikuláš Dreisig 3.A

2.kategorie (4. a 5. ročníky)

  1. místo – Adéla Fejtová 4.A
  2. místo – Adam Kejda 4.A
  3. místo – Kristýna Vedralová 4.A

Žáci na 1. a 2. místě postupují do okresního kola recitační soutěže v DDM, které se koná 5. 3. 2015. Všichni recitátoři si zaslouží velkou pochvalu.

Vítězové třídního kola recitační soutěže Šárka Doláková, Emma Dreisigová, David Krejčí, Štěpán Kanev a Tomáš Motáček si letos školní kolo vyzkoušeli nanečisto. A šlo jim to opravdu dobře.

Poslední školní den roku 2014 jsme si zazpívali koledy, Klárka a Šárka nám k tomu zahrály na flétny. Rozdali jsme si připravené dárečky, ochutnali cukroví. Trochu času zbylo i na pohádku. Pochvalu si zasloužili Adámek, Davídek a Klárka, protože se zúčastnili školní soutěže o nejkrásnější vánoční dekoraci.

IMG_0048
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz
baner-bily