Škola, do které stojí za to chodit

Přípravná třída

Ve středu jsme si za celoroční práci, a že jí bylo hodně!, dopřáli celodenní výlet. Nejdříve náš autobus zamířil do Jaroměřic nad Rokytnou. Tam jsme si prohlédli část zámku, zámeckou zahradu, nakoupili potřebné dárečky a vyrazili jsme na Dalešickou přehradu, kde už na nás čekal parník. Hodinová projížďka po přehradě byla moc hezká. Tady jsme utratili poslední penízky. Po přistání na pevnině jsme se proběhli, protáhli a pomalu jsme se vraceli domů. U školy už na nás čekali rodiče, kteří byli rádi, že jsme se v pořádku vrátili a hlavně – s úsměvem na tvářích!

 

Byli jsme pozváni na prohlídku Základní umělecké školy v Jihlavě na Masarykově náměstí. Paní ředitelka Dana Fučíková nám ukázala krásné prostory a učebny školy ( taneční sál se zrcadly, koncertní sál, divadelní sál s oponou, místnost plnou nástrojů, kde zkouší orchestr ). Prohlédli jsme si také práce dětí z výtvarných oborů ( sochy, plastiky, obrázky, masky i loutky). Moc se nám tam líbilo.

Členové dramatického souboru Kašpárek při Domu dětí a mládeže Jihlava nám zahráli pohádku „Ve strašidelném lese“. Seznámili jsme se s pohádkovými postavičkami jako jsou víla Kristýnka, kostlivec René,, vodník Dundík, čert Kuba, skřítek Kukadlíčko, strašidýlko Josífek, mlhatice, čarodějnice i bubáci.

Za vydatného sněžení jsme vyrazili do Centra environmentální výchovy PodpoVrch v naší zoologické zahradě. Tentokrát se náš výukový program jmenoval „ZOO v krabici“ a zaměřil se africká zvířata ( se kterými se setkáme v jihlavské ZOO ).  Povídali jsme si o zebrách, proč mají proužky, o pštrosovi a jeho rychlých nohách. Hledali jsme v písku potravu pro surikaty a řekli jsme si, jak dlouho spí žirafa a proč. Nakonec jsme si všichni vybarvili masku. Už se těšíme na příští návštěvu ZOO.

 

V rámci celosvětové akce „Zářící oči“ i naši žáci v přípravné třídě obdrželi dárkový balíček, který připravovaly křesťanské rodiny v Německu, protože chtěly potěšit a obdarovat děti po celém světě. Balíčky skládaly děti dětem, přestože se nikdy neviděly, představovaly si jejich zářící oči. Balíčky k nám dopravila německá nadace AVC – Nehemia, českou distribuci zajišťovala Apoštolská církev. Cílem bylo udělat dětem radost a to se podařilo.

Přípravná třída ještě oficiálně nesoutěžila ve školním kole recitace, ale mohli jsme si to vyzkoušet zatím nanečisto.  Tři dobrovolníci – Šárka Doláková, Karolínka Schabská a Danek Ruta přednesli básničku, za kterou obdrželi od poroty odměnu.

IMG_0046
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz
baner-bily