Škola, do které stojí za to chodit

Třída 8.A

Tento týden jsme navštívili přednášku, která se věnovala pronásledování židovského obyvatelstva během 2. světové války. Poslechli jsme si zajímavé a často velice smutné příběhy lidí, kteří v mládí ztratili vše, kromě chuti k životu.

Po zdánlivě nekonečném přestupování z vlaku do vlaku jsme se dostali do letního kempu ve Smrčné u Sázavy. Po obědě a vybalení věcí jsme se vydali na Stvořidla, kde jsme si koupili drobné občerstvení. Vzhledem k vysokým teplotám šlo hlavně o pití a nanuky. Ve volném čase jsme hráli batketbal, nohejbal i volejbal (ke kterému se přidali i oba učitelé). Další den jsme se vydali pěšky do Ledče, kde jsme si mohli doplnit zásoby proviantu. Zpátky jsme naštěstí jeli vlakem. Večer nás ještě čekal táborák. Pak už nastal den odjezdu a balení. Přesto, že jsme si tento výlet skvěle užili, všichni se už těšili domů na splachovací záchody. 🙂

Včera nás navštívili pracovníci zdravotní záchranné služby. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých (a hlavně užitečných) informací o fungování záchranného systému, poskytování první pomoci a o vybavení, které mají záchranáři k dispozici.

 

Dnes jsme se podívali do Muzea Vysočiny. Dozvěděli jsme se o historii Jihlavy v období od Třicetileté války až po začátek 20. století.

V pátek 21.3.2014 se naši žáci zúčastnili silové soutěže. Podařilo se nám „vytěžit“ dvě čtvrtá místa (Tomáš Mlejnek, Monika Šanderová).

27.2. se na naší škole uskutečnilo školní kolo recitační soutěže určené žákům druhého stupně. Těší nás, že se v řadách především mladších žáků objevilo tolik zájemců o poezii i recitaci. V divadelním  sále zazněly krásné básně našich klasiků, ale i moderní tvorba současných básníků. Samotnou soutěž pak doplnil doprovodný program, který si připravili sami žáci – tanec, zpěv, básně, které se do soutěže nevešly.

III. kategorie (6. a 7. ročníky)

1.místo Silvie Šrámková (6.A)

2.místo Michaela  Marešová (6.A)

3.místo Tereza Nerudová (7.A)

IV.kategorie (8. a 9. ročníky)

1.místo Vendula Křivánková (8.A)

2.místo Zuzana Bouchnerová (9.A)

3.místo neuděleno

Všem zúčastněným děkujeme, vítězům blahopřejeme a žákům potupujícím do okresního kola držíme palce.  

Dnes jsme ve Vrakbaru probírali téma „Rodina a já“. Jednou z aktivit bylo zahrání scénky na různé problémové situace v rodině. Následovala diskuze, během které jsme nacházeli vhodná řešení daných problémů. Teď už jen uplatnit získané poznatky ve vlastním životě…

Ve čtvrtek 6. 2. 2014 navštívil třídu 8.A strážník Městské policie Jihlava. Žáky během své prezentace, s názvem Multikulturalita, seznámil se základními pojmy národnostních a náboženských rozdílů.

IMG_0051
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz
baner-bily